Serial o naukowcach z Politechniki nominowany w Grand Video Awards

czwartek, 6.10.2022 12:38 381 0

Dwa odcinki miniserialu „Nauka do potęgi” z udziałem wrocławskich naukowców zostały nominowane do finału konkursu Grand Video Awards 2022. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy w czwartek, 13 października.

Zachęcamy do oddawania głosów na wrocławskie wideo w konkursie o Nagrodę Widzów.

Głosowanie trwa do 12 października do północy na https://www.grandvideoawards.pl/glosowanie.

Grand Video Awards to ogólnopolski konkurs twórców wideo w sieci organizowany przez magazyn Press. Jego ideą jest nagradzanie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promowanie najlepszej twórczości wideo w polskim internecie.

W jury konkursu zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych i dyrektorzy zarządzający uznanych marek.

Na nagrody główne i Nagrodę Widzów mają szanse dwa odcinki serialu Politechniki Wrocławskiej „Nauka do potęgi”: pierwszy „Wyzwania współczesnej architektury” (w kategorii Branded Content) i szósty „A jeśli Ziemia to za mało?” (w kategorii Edukacja, nauka, technika).

Odcinek naszego serialu „Wyzwania współczesnej architektury” z prof. Janem Bliszczukiem z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego i dr. inż. arch. Jerzym Łątką z Wydziału Architektury został nominowany w kategorii Branded Content. Naukowcy opowiadają w nim o tym, jakie budynki i obiekty infrastruktury będziemy stawiać w przyszłości, pokazując, w jakim kierunku może pójść architektura w kolejnych dziesięcioleciach

Natomiast odcinek „A jeśli Ziemia to za mało?”nominowano w kategorii „Edukacja, nauka, technika”. Jego bohaterami są prof. Jan Dziuban z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów i dr inż. Katarzyna Łuszczek z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. W materiale tłumaczą m.in., dlaczego wysyłamy w kosmos laboratoria wielkości termosu i przewidują, czy w przyszłości będziemy wydobywać miedź i inne surowce z planetoid.

 

Wszystkie odcinki serialu można obejrzeć na serial.pwr.edu.pl.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie:

https://wroclaw.tech/dla-mediow

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)