Seryjny złodziej zatrzymany

niedziela, 29.8.2021 10:00 517 0

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 19-letniego wrocławianina podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży z drogerii, sklepów z elektroniką oraz księgarni. Łupem nastolatka padały głównie perfumy oraz kosmetyki, ale wśród skradzionych przedmiotów był także telewizor oraz kredki(o wartości ponad 1000 złotych!). Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali młodego złodzieja i udowodnili mu łącznie 7 czynów, ale także odzyskali część skradzionego mienia. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Ostatnio wspominaliśmy o złodziejach kosmetyków, którzy działali na terenie dolnośląskiej stolicy. Tym razem piszemy o działaniach kryminalnych z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, ponieważ na ich terenie również pojawiła się osoba, która wykazywała zbyt duże zainteresowanie nie swoim mieniem...

Policjanci od pewnego czasu prowadzili działania mające na celu ustalenie, kto może stać za kradzieżami z popularnego centrum handlowego. Łupem złodzieja padały głównie kosmetyki oraz perfumy, oferowane w drogeriach oraz sklepach z artykułami higienicznymi. Jednak zgłoszenia wpłynęły także z innych sklepów. Złodziej nie gardził również elektroniką oraz akcesoriami biurowo-plastycznymi.

Kryminalni wpadli na trop 19-latka dzięki wykonanej pracy operacyjnej, ale bazowali też na zabezpieczonych materiałach dowodowych, w tym nagraniach z monitoringu. Dzięki nim wiedzieli, że za kradzieżami stoi prawdopodobnie młody mężczyzna, który jednak próbował ukryć swoją tożsamość. Jednak doświadczeni policjanci dzięki analizie materiałów ustalili, że na koncie nastolatka jest więcej kradzieży, niż początkowo sądzili.

Kiedy zgromadzone materiały umożliwiły ustalenie, a następnie namierzenie podejrzewanego o kradzieże mężczyzny, został on zatrzymany. Nie mógł ukryć zdziwienia, kiedy przed oczami pojawiły mu się policyjne legitymacje trzymane przez śródmiejskich kryminalnych, a na rękach wylądowały kajdanki. Już wcześniej wielokrotnie notowany 19-latek został doprowadzony do komisariatu, gdzie policjanci przedstawili mu zarzuty.

A te dotyczyły kradzieży perfum, kosmetyków, artykułów higienicznych, telewizora i kredek(sic!). Łączna suma strat spowodowana przez nastoletniego wrocławianina przekroczyła kwotę 10000 złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część ze skradzionego mienia, w tym właśnie wspomniane kredki o wartości ponad 1000 złotych.

Teraz przestępczą działalnością młodego mieszkańca dolnośląskiej stolicy zajmie się sąd. W tym miejscu warto przypomnieć, że kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet na okres 5 lat.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)