Sezon letni na wrocławskich basenach i kąpieliskach

piątek, 27.5.2022 11:08 175 0

1 czerwca (środa) otwarte zostaną 3 miejskie kąpieliska. W tym dniu, wejście dla dzieci będzie bezpłatne

 1. Kąpielisko MORSKIE OKO przy ul. Chopina27

Kąpielisko otwarte codziennie od 9.00 do 19.00. To duży 5 ha akwen, plaża 10 ha, na którym znajduje się brodzik, 60-metrowa ślizgawka wodna, 6 boisk do siatkówki plażowej, bary, kawiarenki letnie.

 1. Kąpielisko GLINIANKI przy ul. Kosmonautów2

Naturalny akwen z trzema jeziorkami położony nieopodal Stadionu Wrocław. Otwarty w sezonie letnim w godzinach od 9.00 do 19.00. Na terenie znajdują się: boisko do piłki nożnej plażowej oraz boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenisa stołowego. Doskonałe miejsce pod imprezy plenerowe z szałasem góralskim i grillem.

 1. Basen KŁOKOCZYCE przy ul.Kłokoczyckiej

Obiekt otwarty codziennie od 9.00 do 19.00, pełnowymiarowy basen pływacki, brodzik i plac zabaw dla dzieci, 60 m ślizgawka wodna, boisko do siatkówki plażowej.

Cennik:

Bilet wstępu

 od poniedziałku do piątku do godz. 17.00
-ulgowy          8 zł
-normalny      10zł

soboty, niedziele i święta do godziny 17.00
-ulgowy          10zł
-normalny      13zł

Bilet po godzinie 17.00 cały tydzień
-ulgowy          4zł
-normalny      5zł

 Bilet dla osoby niepełnosprawnej:      2 zł

Bilet wstępu Rodzina Plus:                2 zł – bilety obejmują wszystkich członków rodziny wpisanych do Karty Rodzina Plus wydanej przez MOPS. Karta ważna jest wraz z innym dokumentem tożsamości / cena biletu dla pojedynczego uczestnika.

Czekamy na piękne, słoneczne lato w tym roku we Wrocławiu. Jesteśmy na ostatniej prostej z przygotowaniami miejskich kąpielisk Morskie Oko, Glinianki i Kłokoczce, które tradycyjnie już otworzymy 1 czerwca. W tym dniu wszystkie dzieci będą miały wstęp bezpłatny – mówi prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan Dariusz Kowalczyk

16 czerwca w Boże Ciało otworzymy nasz nowoczesny basen letni przy ul. Wejherowskiej. W tym roku wzbogaciliśmy i urozmaiciliśmy strefę gastronomiczną. Wszyscy, którzy planują urlop we Wrocławiu będą mogli zakupić karnety trzydziestodniowe, które będą w sprzedaży internetowej – dodaje Dariusz Kowalczyk.

 

16 CZERWCA (Boże Ciało) otwarcie Pływalni letniej ORBITA przy ul.Wejherowskiej 34

nowoczesny kompleks 3 basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowany na The World Games w 2017 roku. Otwarty codziennie od 9.00 do19.00

 • Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i gł. od 1,6m do1,8m
 • Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1m do1,4m.
 • Brodzik dla dzieci-niecka basenowa ok 200 mkw.  głębokość 40 cm z fontanną, w pobliżu plac zabaw dla dzieci.

 

Nowością w tym roku są 30-dniowe KARNETY, które stworzone są z myślą o osobach, które często korzystają z pływalni lub planują spędzić wakacje we Wrocławiu.

 • Karnet ulgowy  -         290 zł
 • Karnet normalny -      350 zł

Karnet ważny jest 30 dni od daty zakupu.

 

Dla klientów przygotowaliśmy 50 bezpłatnych leżaków i poszerzyliśmy ofertę gastronomiczną. Na terenie pływalni letniej znajdują się przebieralnie, szatnie i sanitariaty. Na pływalni honorowane będą karty Rodziny Plus, Multisport, oraz aby uniknąć kolejek w dni upalne istnieje możliwość zakupu biletu w automacie.

LETNIE PÓŁKOLONIE SPORTOWE DLA DZIECI – półkolonie inne niż wszystkie!

Lato coraz bliżej, dlatego warto pomyśleć już teraz o zapisaniu swoich pociech na półkolonie sportowe we Wrocławiu. W tym roku poszerzyliśmy ofertę o kolejne usługi i lokalizacje.

Aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami i pobyt na naszych półkoloniach wprawi dzieci w dobry nastrój i zapewni odpowiednią dawkę endorfin. Każdy dzień z nami to wspaniała przygoda pełna kreatywnych zajęć.

W tym roku, planujemy zorganizować aż w sześciu lokalizacjach we Wrocławiu PÓŁKOLONIE SPORTOWE oparte na różnych dyscyplinach sportowych.

Wszystkie nasze półkolonie zgłoszone są do kuratorium oświaty. 

 • półkolonie pływacko-rolkarskie
  - ul. Wejherowska 34
  koszt: 750 zł/os.
 • półkolonie tenisowo – rolkarskie
  - ul. Spiska
  koszt: 699 zł/os.
 • półkolonie piłkarsko -sportowe
  - ul. Krajewskiego
  koszt: 650 zł/os.
 • półkolonie piłkarsko -sportowe
  - ul. Lubińska
  koszt: 650 zł/os.
 • półkolonie tenisowe
  - ul. Pułtuska
  koszt: 699 zł/os.
 • półkolonie sportowe
  - ul. Hallera
  koszt: 599 zł/os.

 

Każdy turnus to 5 dni sportowych aktywności. W zależności od wybranej półkolonii i od posiadanych umiejętności dzieci nauczą się lub będą doskonaliły podstawowe techniki pływania, jazdy na rolkach, gry w tenis i piłkę nożną. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej kadry trenerów i instruktorów. Oferujemy opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 - 16.30, od poniedziałku do piątku. Zapewniamy śniadania, obiady, podwieczorki i dobra zabawę.

W razie niepogody zajęcia sportowe przeprowadzone będą na płycie lodowiska w hali Orbita i przy ul. Spiskiej, jak również w hali sportowej czy tenisowej przy ul. Lubińskiej i Krajewskiego. Dzieci, w pierwszym dniu turnusu, podzielone zostaną na grupy zależnie od wieku oraz umiejętności. Każdy z uczestników na koniec półkolonii, oprócz niezapomnianych wrażeń, otrzyma upominek.

Więcej informacji nt. cen półkolonii letnich znaleźć można na https://spartan.wroc.pl/polkolonie-sportowe. Zapisy już trwają, wystarczy wybrać rodzaj półkolonii lub lokalizację i wysłać zgłoszenie!

Wśród innych atrakcji są m.in.:

- możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką

- szkolenie - bezpieczeństwo nad wodą, podstawy udzielania pierwszej pomocy

- wyjście do parku trampolin,

- wyjście na basen.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)