komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Sieradzanie we Wrocławiu

wtorek, 19.7.2016 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 808
kategorie artykułu:

W ramach półkolonii, w których Straż Miejska Wrocławia bierze czynny udział, organizowane są również wycieczki po Wrocławiu.

Jednym z wielu miejsc jakie można zwiedzić we Wrocławiu jest m.in. Stadion Wrocławski, do którego zabrał wczoraj uczniów z Sieradza strażnik i jednocześnie przewodnik Paweł Grąbczewski. Dzieci miały okazję zobaczyć gdzie wielkie gwiazdy sportu są przygotowywane do wyjścia na murawę, jakich reguł należy przestrzegać przed meczem oraz dowiedziały się wielu innych ciekawostek odnośnie piłkarzy.

Kolejnym punktem zwiedzania była Aula Leopoldina i wieża matematyczna - dawne Obserwatorium Astronomiczne w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, urządzone pod koniec XVIII wieku, z którego można zaobserwować zapierające dech w piersiach widoki. Następnym miejscem wycieczki było Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Interaktywne gry, dotykowe ekrany to świat, w którym współczesne dzieci i młodzież najlepiej się odnajdują. Końcowy przystanek wycieczki ze Strażą Miejską Wrocławia miał miejsce na Partynicach, gdzie na dzieci czekało ognisko, przy którym mogły upiec sobie kiełbaskę.

źródło: SM Wrocław 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wtorek, 25.6.2019 18:00
wtorek, 25.6.2019 13:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork