Śląsk zremisował z Pogonią

niedziela, 8.5.2022 10:10 486 0

Śląsk Wrocław zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 (1:0) w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak nie udało im się dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Początek spotkania był bardzo obiecujący dla WKS-u. Zespół trenera Tworka dobrze pracował w pressingu i skutecznie uprzykrzał życie linii obronnej Portowców. Agresywna gra wrocławian sprawiała, że rywale popełniali błędy. Po jednym z nich, gdy w 8. minucie niedokładnie podawał Stipica mogła paść pierwsza bramka, jednak Patrick Olsen nie porozumiał się z Erikiem Exposito.

Po pierwszym kwadransie, który ewidentnie należał do Śląska, goście również zaczęli nieco śmielej atakować. Sporo działo się przede wszystkim na lewej stronie boiska. To właśnie stamtąd w 22. minucie piłka powędrowała w pole karne Trójkolorowych, ale Maciej Żurawski przestrzelił w dogodnej sytuacji.

W 28. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Dośrodkowanie Dino Stigleca wylądowało na głowie Erika Exposito, a ten zrobił z niego najlepszy możliwy użytek i skierował piłkę do bramki! Po otwarciu wyniku gra nieco się uspokoiła i próżno było szukać sytuacji bramkowych. Do przerwy utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie WKS-u.

Od początku drugiej części spotkania goście ruszyli do ataku. Śląsk został zepchnięty do defensywy i w 51. minucie stracił bramkę. Maciej Żurawski oddał strzał głową i niestety Putnocky nie zdołał go zatrzymać.

Kolejne fragmenty również stały pod znakiem przewagi Portowców, jednak wrocławianie od czasu do czasu również potrafili zagrozić bramce Stipicy. Próbowali między innymi Krzysztof Mączyński i Dino Stiglec, jednak w ich strzałach brakowało nieco precyzji.

Pogoń jeśli już atakowała, to za każdym razem w polu karnym WKS-u było bardzo groźnie. Putnocky kilkukrotnie był zmuszany do interwencji, ale za każdym razem zdołał powstrzymywać strzały zawodników gości.

Końcówka była bardzo emocjonująca. Pogoń próbowała stworzyć sytuacje w ataku pozycyjnym, a wrocławianie groźnie kontrowali. Bramki już jednak nie padły i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wrocławianie mają w tej chwili na koncie 34 punkty i zajmują 15. miejsce w tabeli. W następnej kolejce czeka ich ostatnie wyjazdowe spotkanie w sezonie. Rywalem będzie Stal Mielec.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)