komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Smaki regionów w Pasażu Grunwaldzkim

środa, 12.6.2019 16:15 , komentarze: 0 , odsłony: 496
kategorie artykułu:

Powszechnie wiadomo, że nic nie przywołuje wspomnień z dzieciństwa silniej niż dania serwowane przez babcie czy mamy. Smak to nie tylko jeden z podstawowych zmysłów dzięki któremu delektujemy się potrawami, ale to przede wszystkim nośnik emocji. Już 15 czerwca do Pasażu Grunwaldzkiego zawita XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W centrum handlowym odbędzie się wojewódzki etap konkursu na najlepszy regionalny produkt żywnościowy Dolnego Śląska. 

Najznakomitsi szefowie kuchni dawno już odkryli sekret dobrego menu: jedz lokalnie, jedz sezonowo. Konsumenci doskonale rozumieją tę zasadę, coraz częściej poszukując zdrowych, regionalnych produktów. Odwiedzający w sobotę Pasaż Grunwaldzki klienci z pewnością docenią bogatą ofertę. Podczas wydarzenia swoje wyroby zaprezentuje bowiem aż 40 wystawców. Spośród nich wybrani zostaną laureaci w czterech kategoriach: produkt pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napój i produkt mieszany. W kolejnym etapie konkursu, podczas wielkiego finału w Poznaniu, rozdane zostaną prestiżowe nagrody „PERŁA 2019”.

Nasze Kulinarne Dziedzictwo to wydarzenie wyjątkowo spójne z wartościami promowanymi przez Pasaż Grunwaldzki. Centrum popularyzuje lokalność i w swoich projektach nawiązuje do tradycji i historii miejsca. Właśnie taki jest cel konkursu – promocja polskich produktów zakotwiczonych w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.

Tego dnia odwiedzający Pasaż będą mieli okazję zapoznać się z kulinarnymi tradycjami regionu oraz spróbować wyrobów przygotowanych przez najlepszych wytwórców w tej części Polski. 

Konkurs ma charakter otwarty i udział w nim jest bezpłatny. Został stworzony z myślą o producentach wyrobów regionalnych i tradycyjnych, którzy spełniają kryteria konkursowe. 

Organizatorami konkursu są:

  • Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 
  • Pasaż Grunwaldzki

Partnerem konkursu jest Związek Województwa RP. 

Wielbiciele lokalnych smaków z pewnością zaznaczyli już w kalendarzu wydarzeń datę 15 czerwca z dopiskiem: pyszności. Pasaż Grunwaldzki zaprasza!

 

Wasze komentarze

wtorek, 23.6.2020 13:20
niedziela, 21.6.2020 11:15
sobota, 13.6.2020 14:18
czwartek, 4.6.2020 10:39
poniedziałek, 1.6.2020 14:41
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele