komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Soul Train Line – tematem trzeciej odsłony Baletów w Imparcie

wtorek, 11.12.2018 11:04 , komentarze: 0 , odsłony: 481
kategorie artykułu:

W nowym roku Strefa Kultury Wrocław zaprasza na kolejną odsłonę Baletów w Imparcie. Inspiracją nadchodzącej 3. edycji cyklu jest amerykański program taneczny „Soul Train”, w którym stawiano na muzykę z kręgów r’n’b, soul, hip hop, funk i disco.

W okresie karnawału Balety w Imparcie proponują podróż do lat 70. Organizatorzy tym razem zainspirowali się kultowym amerykańskim programem „Soul Train”, który oprócz ogromnej popularności, stał się także elementem bogatej kultury afroamerykańskiej. Dlatego tym razem na parkiecie Impartu zagości mieszanka tańców z pogranicza hip-hopu, r’n’b, soul, disco oraz funk.

Muzycznym gościem tej edycji będzie zespół Flue, czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem a nowoczesnością. Swoją selekcję gatunków disco, funk, house zaprezentuje DJ Yanee, odpowiedzialny za taneczną rozgrzewkę i utrzymanie odpowiedniej temperatury na parkiecie. Lekcje otwarte dla uczestników w sali kameralnej Impartu poprowadzą Punie Crew, grupa utalentowanych tancerek specjalizujących się w stylu waacking. Dziewczyny, uznawane za jedną z najlepszych damskich grup tanecznych w kraju, były uczestniczkami programu „World of Dance – Polska”.

Swoje taneczne umiejętności podczas pokazów w sali teatralnej Impartu zaprezentują także ekipa Create of Wax, Popping Mario oraz Zięba. Partnerem wydarzenia jest Co Jest Crew – grupa, która wraz z Capoeira Camangula i Flipside założyła we Wrocławiu 2 piętro – miejsce stworzone z zamiłowania do ruchu i muzyki. Studio uczy tancerzy w każdym wieku i proponuje naukę takich styli jak: hip hop, house, popping, vogue, waacking, new style hustle, break, taniec współczesny, krump, movement. Imprezę poprowadzi Rademenez – pochodzący z Zielonej Góry B-boy, MC, beatboxer oraz freestylowiec.

Partnerami gastronomicznymi imprezy zostali: Kocharz.pl, koncept kulinarny wyrastający z miłości do gotowania i najlepszego produktu oraz Soul Train Klubokawiarnia, jedyne miejsce we Wrocławiu skierowane do osób zainteresowanych szeroko pojętą afroamerykańską kulturą, które promuje wyłącznie brzmienia: soul, funk, hip-hop i pokrewne oraz  integrujące środowisko tancerzy hip-hopowych.

Balety w Imparcie: Soul Train Line

19 stycznia, godz. 19:00

Impart, Mazowiecka 17

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki