Spacerówka – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

piątek, 26.8.2022 10:15 109

Pierwszym wózkiem, z którego korzysta dziecko jest gondola. Dzięki swojej budowie chroni malca przed wszystkimi zjawiskami pogodowymi. Kiedy szkrab zaczyna siadać i już nie wystarcza mu oglądanie budki wózka od wewnątrz, wówczas przychodzi czas na spacerówkę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Spacerówka duża czy parasolka

W pierwszej kolejności warto zastanowić się jaka spacerówka będzie dla ciebie i twojej pociechy najlepsza. Jeśli będziesz nią jeździła na spacery czy po zakupy w najbliższej okolicy, wówczas warto zainwestować w duży i stabilny wózek. Jeśli natomiast często wozisz wózek samochodem lepiej sprawdzi się składana, niewielkich rozmiarów parasolka.

Wygodne siedzisko

W ostatnich latach pojawiło się sporo modeli spacerówek, które są odlewane z tworzywa sztucznego. Swoim wyglądem przypominają wyprofilowaną rynienkę. Jeśli malec zaśnie można zmienić położenie całego siedziska. Jest to być może wygodne rozwiązanie dla rodzica, ale pojawia się pytanie czy malcowi też jest w takim wózku wygodnie. Wybierając spacerówkę zwróć również uwagę na to czy siedzisko wózka „rośnie” z malcem. Coraz więcej wózków posiada specjalne wkładki gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom. Z upływem czasu można je usunąć, dzięki czemu wózek staje się większy i pomieści również kilkulatka.

Łatwość utrzymania w czystości

Spacerówki używane są przez co najmniej kilka lat. W tym czasie może zdarzyć się wiele różnych wypadków takich jak np. wylanie soku lub ubłocenie całego wózka. Wybierając wózek sprawdź czy i w jaki sposób można go wyczyścić z różnych zabrudzeń. Wiele wózków łatwych do utrzymania w czystości można znaleźć w sklepie https://www.wozki-foteliki.pl/150-spacerowki.

Kosz pod wózkiem

Wybierając wózek dla swojego dziecka mało kto myśli o koszu pod wózkiem, a to błąd. Wie o tym każdy rodzic, który korzystał już ze spacerówki. Im większy kosz tym lepiej. Można do niego włożyć zarówno zabawki dziecka niezbędne na placu zabaw, najpotrzebniejsze rzeczy na rodzinnej wycieczce jak i drobne zakupy, które robi się podczas codziennych spacerów. Dlatego jeśli kupujesz wózek zwróć uwagę także na ten szczegół.

Spacerówka to wózek, który będzie towarzyszył Tobie i twojemu dziecku przez kilka lat. Wybierając idealny model dla siebie zwróć uwagę na to, aby był wygodny i bezpieczny dla dziecka. Pamiętaj, że twoja pociecha szybko rośnie i warto postawić na wózek, który może pomieścić zarówno niespełna rocznego malca jak i trzylatka. Zwróć też uwagę na to czy można wyprać poszczególne elementy wózka oraz czy ma on duży i pojemny kosz znajdujący się pod wózkiem.