komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

Spowodował kolizję mając ponad 2 promile!

środa, 11.12.2019 15:29 , komentarze: 0 , odsłony: 2017
kategorie artykułu:

Nie dość że wyjechał na drogę w stanie znacznego upojenia alkoholowego, to dodatkowo doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem. Mieszkaniec Wrocławia odpowie przed sądem za obie te rzeczy. Póki co zostało zatrzymane jego prawo jazdy, a on sam będzie musiał przemyśleć swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Prawdopodobnie z własnej kieszeni pokryje wyrządzone przez siebie szkody, nie tylko w swoim pojeździe, ale też aucie, w które uderzył.

Niebezpieczna jazda 34-letniego Wrocławianina zakończyła się uderzeniem w przód poprawnie poruszającego się Audi. Jednak jazda ta, w ogóle nie powinna się rozpocząć. Zachowanie mężczyzny jest bowiem kolejnym przykładem skrajnej nieodpowiedzialności, której dopuszczają się niektórzy kierowcy. Kiedy pije się alkohol, wtedy należy trzymać się jak najdalej od kluczyków do auta. Jednak nadal są osoby, które za nic mają swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu i siadają za kierownicą pod wpływem alkoholowych promili.

Tak właśnie postąpił kierowca osobowego Forda, który doprowadził do kolizji w podwrocławskiej Ślęzie. Policjanci przed kilkoma dniami otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w godzinach nocnych na jednej z bocznych ulic tej miejscowości. Po przybyciu na miejsce i upewnieniu się, że nikt nie potrzebuje pomocy medycznej, przystąpili do ustalania przyczyn kolizji.

Wrocławscy funkcjonariusze na podstawie informacji uzyskanych od uczestników, a także opierając się na śladach, szybko ustalili, kto był sprawcą, a kto poszkodowanym. Osobą odpowiedzialną za doprowadzenie do zderzenia czołowego Audi z Fordem, okazał się 34-latek kierujący samochodem amerykańskiego producenta.

Od mężczyzny mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Wynik, który wyświetlił się na policyjnym alkomacie pokazał, jak skrajnie nieodpowiedzialny był 34-letni Wrocławianin. Mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu nie zapanował nad swoim pojazdem i w momencie wykonywania manewru skrętu uderzył w prawidłowo poruszające się Audi.

Kierujący Fordem został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. 34-latka czeka sprawa w sądzie w związku z przestępstwem, którego się dopuścił. Maksymalna kara za ten czyn, to  dwa lata pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele