komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Sprzedawał leki zawierające substancje pochodzące z tygrysa i świstaka

środa, 24.9.2014 14:51 , komentarze: 0 , odsłony: 2215
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zabezpieczyli około 1300 sztuk plastrów i maści przeciwbólowych oraz płynów, zabronionych w obrocie, a zawierających substancje pochodzące m.in. z tygrysa czy też świstaka. Mężczyźnie podejrzanemu o ich sprzedaż grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wrocławscy policjanci zabezpieczyli w jednym z wrocławskich sklepów środki farmakologiczne, zawierające substancje pochodzenia zwierzęcego, zabronione na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) oraz Ustawy o Ochronie Przyrody i Ustawy Prawo Farmaceutyczne.

W sklepie policjanci znaleźli około 1300 sztuk plastrów i maści przeciwbólowych oraz różnego rodzaju płynów, zabronionych w obrocie, a zawierających substancje pochodzące m.in. z tygrysa czy też świstaka. Przechwycone przez funkcjonariuszy środki, oferowane były przez sklep do bezpośredniej sprzedaży lub za pośrednictwem sieci internetowej.

Za ten nielegalny proceder odpowie przed sądem właściciel sklepu, 50-letni mieszkaniec Wrocławia. Za czyny, o które jest podejrzewany, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Oferowanie zbycia lub nabycia, nabywanie lub pozyskiwanie, używanie lub wystawianie publicznie w celach zarobkowych i przewożenie przez granicę, takich środków jest zabronione. Zabronione jest również wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego, nie posiadając stosownego pozwolenia – przypomina Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele