Sprzedawali podrobioną biżuterię światowych marek. Teraz odpowiedzą przed sądem

wtorek, 15.11.2022 10:45 539 0

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej weszli w posiadanie informacji o sprzedaży biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych na całym świecie marek. W trakcie czynności w jednej z firm, zabezpieczone zostały m.in. kolczyki oraz pierścionki. Jej właściciele muszą teraz liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej weszli w posiadanie informacji, że jedna z firm sprzedająca biżuterię, posiada w swojej ofercie kolczyki, pierścionki i inne przedmioty z zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu znanych marek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tego typu czyn jest przestępstwem z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Policjanci w dwóch lokalach na terenie Wrocławia będących punktami firmy zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt sztuk podrobionej biżuterii.  

W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności przez funkcjonariuszy z komisariatu na Krzykach. Przypomnijmy, że za popełnione przestępstwo, jego sprawcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, ale o tym finalnie zadecyduje sąd.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)