Stał w środku nocy przy rowerze typu "damka" i został zatrzymany

sobota, 19.6.2021 21:00 291 0

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego kontrolując nocą wrocławskie ulice, zatrzymali radiowóz przy mężczyźnie stojącym obok roweru typu „damka”. Funkcjonariusze dokonali legitymowania 22-latka, a jego nerwowe zachowanie zasugerowało policjantom, że ma coś na sumieniu. Faktycznie tak było, bo mężczyzna z kieszeni spodni, wyciągnął woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Analiza ujawnionej substancji wskazała na amfetaminę w ilości ponad 200 porcji handlowych.

Wrocławscy funkcjonariusze podczas nocnego patrolu Leśnicy, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę stojącego przy damskim rowerze. Policjanci zatrzymali radiowóz i rozpoczęli rozmowę z mężczyzną, a później legitymowanie. 22-latka bardzo zdenerwowało nieoczekiwane spotkanie z policjantami, czego następstwem było drżenie rąk i łamiący się głos.

Policjanci zorientowali się, że musi być to czymś podyktowane i najpewniej chodzi o jakieś niezgodne z przepisami działanie. Mężczyzna spytany o posiadanie środków zabronionych, nie zaprzeczył, po czym wyciągnął z kieszeni spodni woreczek strunowy z zawartością proszku białego koloru.

Analiza substancji wskazała jednoznacznie na amfetaminę w ilości ponad 200 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany, a rower obok, którego stał przekazany właścicielce. Dalszą część nocy, 22-latek spędził za drzwiami policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, ale granica ta może zostać przesunięta nawet do 10 lat w przypadku posiadania ich znacznej ilości.

starszy sierżant Paweł Noga

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Opis nagrania: Nagranie dotyczy opisanego zdarzenia

Dodaj komentarz

Komentarze (0)