komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Startuje Brave Kids. Poszukiwane wrocławskie rodziny goszczące

poniedziałek, 23.3.2015 12:33 , komentarze: 0 , odsłony: 1959
kategorie artykułu:

Startuje 6. edycja projektu edukacyjnego Brave Kids. Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ukrainy, Brazylii, Estonii lub Maroka? 

Jak zostać polską rodziną najodważniejszych dzieci świata? Należy przyjść 30 marca na spotkanie informacyjne do Konturów Kultury przy ul. Jagiellończyka 10a we Wrocławiu. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie.  

– Dzieci, które przyjeżdżają na Brave Kids, są niezwykłe. Projekt daje możliwość poznania nie tylko utalentowanych, lecz także pełnych energii i radości małych artystów z różnych stron świata. Takich doświadczeń nie daje żadna podróż – mówi Justyna Warecka,  producentka projektu Brave Kids.

Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają często, że ten projekt niesamowicie wciąga. Między rodzinami a dziećmi powstają mocne relacje, bardzo często podtrzymywane także po wyjeździe małych artystów.  

– To czas wypełniony pozytywnym emocjami, a także fantastyczna przygoda dla naszych dzieci. Uczy tolerancji i otwartości na świat. Projekt Brave Kids łączy też rodziny goszczące. Dzięki udziale w tym wyjątkowym przedsięwzięciu mamy wielu nowych przyjaciół – mówi Laryssa Kowalczyk, która dwa lata temu gościła  chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.

To już 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce odważne dzieci uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

6. edycja Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu.

Rodziny ugoszczą dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
poniedziałek, 7.10.2019 11:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki