Stawiamy na swoich. Cierniak i Lewicki wracają do GWR!

sobota, 10.8.2019 18:30 525 0

Kolejni wychowankowie wracają do Wrocławia. Skład zamykamy odkryciem kart odnośnie dwóch istotnych pozycji, przyjmującego oraz atakującego. Ponownie w Gwardii zagra dwóch Maciejów: Lewicki oraz Cierniak. Tym samym znany jest już pełny skład Gwardzistów na pierwszoligowy sezon 2019/20. 

Zacznijmy od drugiego z wyżej wymienionych. Maciej Cierniak w grupach młodzieżowych przez wiele sezonów był liderem, będący również kapitanem zespołów, w których występował. Do Wrocławia wraca po rocznej przerwie i grze w II lidze – w barwach MKS Olavia Oława. Zgarniał wiele nagród indywidualnych, wyróżnień MVP spotkań. Powrót do Gwardii wychowanka tego klubu to też sygnał, że klub stawia na „swoich”. 

– Bardzo się cieszę, że dostałem szansę grania w zespole Gwardii. Czuję się tak, jakbym wrócił do domu. To dla mnie szczególny klub, właśnie tutaj zaczęła się moja siatkarska przygoda. Do tego Gwardia jest miejscem z historią i tradycją. Od dziecka mieszkam we Wrocławiu i dobrze jest tu być i móc grać w siatkówkę – mówi Cierniak. 

Drugim z powracających wychowanków jest Maciej Lewicki. Podobnie jak Mateusz Paszkowski, ściągnięty z Jelcza-Laskowic, byłego zespołu trenera Janczaka. Przyjmujący Gwardii uczęszczał do SMS w Łodzi, będąc kadrowiczem reprezentacji Polski w siatkówce plażowej. Wicemistrz Europy w plażówce do lat 18 (rok 2014), w parze z Adamem Lencem.

– Cieszę się, że wróciłem do Gwardii. To ogromna szansa rozwoju. Zawsze chciałem grać w siatkówkę i czerpać z niej radość. Gwardia daje duże możliwości do rozwoju i chcę jak najwięcej z tego wyciągnąć, zwłaszcza w takiej drużynie. Sądzę, że możemy dużo zdziałać – mówi Lewicki. 

Warto dodać, że zarówno Cierniak jak i Lewicki, mają po 21 lat. To pokazuje, że nadal mogą wiele zyskać, próbując swoich sił na pierwszoligowym poziomie. Rywalizacja o pozycje w zespole jednak trwa. Dlatego młodzi siatkarze muszą też pokazać, że są gotowi do wyzwań, jakie będzie stawiać przed nimi gra na zapleczu PlusLigi.

Zdjęcia: Materiały prasowe Gwardii Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz