komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Strajk nauczycieli we wrocławskich szkołach [MAPA STRAJKUJĄCYCH SZKÓŁ]

poniedziałek, 8.4.2019 11:46 , komentarze: 0 , odsłony: 1100
kategorie artykułu:

Po niedzielnych rozmowach "ostatniej szansy" rząd nie doszedł do porozumienia z przedstawicielami ZNP, co wywołało ogólnokrajowy strajk. Większość placówek oświaty we Wrocławiu przyłączyło się do niego. Mimo odwołanych zajęć dydaktycznych opiekę nad uczniami mają sprawować księża, katecheci oraz dyrektorzy. 

Prawo nie pozwala zamknąć szkół dyrektorom, dlatego formalnie szkoły są otwarte. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś nie odbędą się żadne zajęcia dydaktyczne oraz nauczyciele nie będą sprawować opieki nad uczniami. Mają się nimi zająć osoby nie uczestniczące w strajku, czyli dyrektorzy i katecheci, co jasno wskazuje, że nie będą oni w stanie zapewnić opieki wszystkim uczniom. 

 Od rana byłam w kilkunastu szkołach i przedszkolach we Wrocławiu. Większość z nich strajkuje, a nauczyciele są w środku. W niektórych strajkujących placówkach nie ma żadnych dzieci. Na zajęcia dziś przyprowadzono blisko 2 tysiące uczniów. Jako miasto w podstawówkach i przedszkolach jesteśmy przygotowania na trzykrotnie więcej, ponad 6 tysięcy dzieci – podkreśliła Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia.

We Wrocławiu z 230 placówek oświaty udział w strajku zadeklarowało 177. Poniżej przedstawiamy mapę, na której zaznaczono szkoły biorące udział w strajku. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele