komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Strzelanina i pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej!

poniedziałek, 4.2.2019 20:52 , komentarze: 2 , odsłony: 3722
kategorie artykułu:

Rutynowa policyjna kontrola zakończyła się pościgiem za osobowym Oplem. Kierowca zaczął uciekać pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania. Podczas pościgu zatrzymał się na chwilę, a gdy podchodzili do niego policjanci, gwałtownie ruszył w stronę funkcjonariuszy. Mundurowi odskoczyli, by uniknąć potrącenia i oddali strzały z policyjnej broni służbowej. Jeden z mężczyzn został zatrzymany podczas ucieczki. Drugi natomiast nie cieszył się długo wolnością, bo wpadł już po kilku godzinach. Obaj trafili do policyjnego aresztu i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci, patrolujący nocą ulice Ołbina, zwrócili uwagę na osobowego Opla. Pojazd ten miał całą tylną szybę oklejoną taśmą i to zwróciło uwagę mundurowych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić samochód, którym poruszało się dwóch młodych mężczyzn.

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, mężczyźni zaczęli uciekać, wjeżdżając w podwórka na terenie Ołbina. Rozpoczął się policyjny pościg, w trakcie którego kierujący Oplem wpadł w poślizg i doprowadził do kolizji z innymi zaparkowanymi na ulicy pojazdami.

Jazda mężczyzn była niebezpieczna i policjanci nie mogli czekać z zatrzymaniem, więc zajechali im drogę. Natomiast drugi policyjny radiowóz, który włączył się w pościg, zatrzymał się tuż obok drzwi kierującego, uniemożliwiając mu wyjście.

Funkcjonariusze podchodzili do Opla i wtedy auto gwałtownie ruszyło tyłem ich w stronę. Całe szczęście, policjanci zdążyli odskoczyć, by uniknął potrącenia. Wtedy policjanci oddali strzały z broni służbowej w celu zatrzymania tego pojazdu. Kierowca z przestrzelonymi oponami, przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów i podjął próbę ucieczki pieszo.

Jeden z mężczyzn został od razu zatrzymany przez policjantów, a drugiego zatrzymano kilka godzin po zdarzeniu. Obaj mężczyźni trafili prosto do aresztu.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, w wieku 34 i 35 lat. Dziś zostały zaplanowane dalsze czynności w tej sprawie z udziałem Prokuratora.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Przecież mi broń służbową
wtorek, 05.02.2019 13:06 autor:

dzisiaj, 10 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:07
piątek, 19.4.2019 17:12
czwartek, 18.4.2019 15:34
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele