komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Studia na Politechnice? To możliwe – są jeszcze wolne miejsca

wtorek, 16.7.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 639
kategorie artykułu:

Pierwsza rekrutacja na Politechnikę Wrocławską zakończyła się kilka dni temu, ale już dziś rozpoczyna się kolejny nabór. W  systemie wolne miejsca są jeszcze na ponad 40 kierunkach studiów.

       Fot. Pixabay

Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie internetowej. 

Druga rekrutacja zakończy się już w najbliższy piątek, 19 lipca. W poniedziałek, 22 lipca, poznamy osoby, które zostały zakwalifikowane do przyjęcia na studia. Będą one miały czas, by dostarczyć niezbędne dokumenty do piątku, 25 lipca (budynek C-13, w godz. 8.00-15.00). Tego samego dnia ogłoszone zostaną listy przyjętych i nieprzyjętych. Trzeci nabór ruszy dzień później (26 lipca).

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 10 tys. kandydatów. Chętni mieli do wyboru ponad 50 różnorodnych kierunków, w tym cztery w języku angielskim. Łącznie czekało na nich ponad 6,5 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka stosowana w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania - tu o jedno z piętnastu miejsc starało się ponad 17 chętnych. O to, by dostać się na informatykę stosowaną w języku polskim walczyło prawie dziewięciu kandydatów na jedno miejsce. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka algorytmiczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki.

Na każdy kierunek przyjąć możemy tylko tyle osób, ile wynosi limit, który zgłosiliśmy do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Po zakończeniu naboru część kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia nie złożyło wymaganych dokumentów. Są także osoby, które zrezygnowały ze studiów już po złożeniu dokumentów. Stąd też pojawiają się wolne miejsca, na które prowadzimy kolejną rekrutację.

Przypominamy, że udział w drugim naborze, to nowe zgłoszenie w systemie PWr, co wiąże się z wniesieniem opłaty za udział w procesie rekrutacyjnym.

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele