komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

Sukces inQUBE: 3,5 miliona złotych dla dolnośląskich firm

poniedziałek, 14.10.2019 10:55 , komentarze: 0 , odsłony: 767
kategorie artykułu:

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości kończy realizację dwóch projektów grantowych na usługi doradcze dla przedsiębiorców z Wrocławia i okolic: Dzierżoniowa, Kłodzka i Ząbkowic Śl. Do 104 przedsiębiorców trafiło prawie 3,5 miliona złotych, a wartość realizowanych projektów przekracza 4 miliony złotych. InQUBE zrealizował granty w stu procentach.

- Sukces ten podkreśla fakt, że jako czołowa uczelnia biznesowa w kraju, mogliśmy wpłynąć na rozwój firm z Wrocławia i regionu. Okazało się, że sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, potrzebuje realnego wsparcia i dostrzega konieczność zmian w prowadzeniu, czy organizacji biznesu. Oferta grantowa, a zatem zdefiniowane w projektach usługi doradcze, dostarczyły narzędzi, a potem nakreśliły m.in. nowe koncepcje na prowadzenie firm lub wskazały rozwiązania gwarantujące ich szybszy rozwój - mówi prof. Bartłomiej Nita, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju UE we Wrocławiu.

Przedsiębiorcy z Wrocławia starali się o dofinansowanie projektów w wysokości do 21 tysięcy złotych, a z regionu, czyli z Dzierżoniowa, Kłodzka i Ząbkowic Śląskich do 68 tysięcy złotych. Dotacja dla jednej firmy mogła sięgnąć 85% wartości usługi doradczej.

- Bardzo skrupulatnie weryfikowaliśmy wnioski o dofinansowanie. Granty potwierdziły duże zainteresowanie usługą doradczą przedsiębiorców z Wrocławia. Aż 70 firm, w niespełna pół roku otrzymało pieniądze na badania. Znacznie trudniejsza sytuacja była w regionie tzw. obszarze strategicznej interwencji. Tam przez 5 miesięcy prowadziliśmy zakrojoną na szeroką skalę akcję propagującą granty na usługi doradcze. I znów potwierdziła się stara maksyma, że każdemu przedsiębiorcy potrzebne są pieniądze. Naszym jednak, dość trudnym zadaniem, było wskazanie im sposobu ich wykorzystania. Przedsiębiorcy widzieli najczęściej potrzebę zakupu środków trwałych. My przekonaliśmy ich, że wprowadzenie dobrego konceptu wynikającego z usługi doradczej jest kluczowe dla każdej działalności. I choć z pewnością nie rewolucjonizuje on funkcjonowania firm to zdecydowanie otwiera na nowe, atrakcyjne i innowacyjne rozwiązania. A to, klucz do sukcesu, bo określa rzeczywiste potrzeby firm i wpływa na ekspansję biznesu - dodaje dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

- Proces pozyskania dotacji nie był skomplikowany - dodaje Przemysław Skrzek, przedsiębiorca z branży IT z Wrocławia. - Otrzymywaliśmy pomoc od pracowników inQUBE na każdym etapie składania wniosku o dofinansowanie. Ale co najważniejsze, doprowadziliśmy do powstania strategii, która pozwoli nam na długotrwały i harmonijny rozwój. Przy okazji wypracowaliśmy wiele cennych pomysłów, które będziemy wdrażać w firmie.

Granty realizowane były od lipca 2018 roku. Nabór wniosków został zakończony we wrześniu 2019 roku.

Fot. Rafał Sterczyński

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 12:05
poniedziałek, 6.7.2020 14:04
wtorek, 23.6.2020 10:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki