Świt Wrocław mistrzem Polski

poniedziałek, 3.4.2017 09:00 1432 0

ŚWIT Wrocław została mistrzem Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet do lat 23. Siatkarki obroniły tytuł Mistrza zdobyty przed rokiem.

W dniach 31 marca – 02 kwietnia 2017 r. odbyły się w Szczecinie zawody sportowe osób niesłyszących – Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet do lat 23 w Szczecinie. Zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „WIOSŁO” Szczecin i Polski Związek Sportu Niesłyszących.

W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: IG Warszawa, MAZOWSZE Warszawa, WIOSŁO Szczecin, WARMIG Olsztyn, NIEDŹWIADEK Przemyśl, ŁKSG Łódź i ŚWIT Wrocław.

Nasza drużyna ŚWIT Wrocław została mistrzem Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet do lat 23. Siatkarki obroniły tytuł Mistrza zdobyty przed rokiem. Siatkarki z Wrocławia w eliminacjach zajęły I miejsce w grupie B i awansowały do półfinału. W półfinale wygrały z IG Warszawa i awansowały do finału. W niedzielę grały z ŁKSG Łódź o złoto. W meczu o I miejsce zawodniczki ŚWIT Wrocław wygrały z ŁKSG Łódź 2:0. W Każdym meczu wrocławska drużyna nie straciła więcej niż 15 punktów. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została zawodniczka naszego klubu „Świt” Wrocław – Pamela Łuszczyńska. Najlepszą blokującą Mistrzostw została zawodniczka naszego klubu „Świt” Wrocław – Karolina Kuba. W czasie turnieju zespół prowadził trener Karol Maksymiuk. Mamy nadzieję, że w przyszłości ŚWIT Wrocław będzie się liczyć na arenie krajowej w walce o Mistrzostwo Polski Niesłyszących w siatkówce seniorek jak i młodzieżowej.