komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Symboliczna urna przed wyborami stanęła w centrum Wrocławia

środa, 8.5.2019 07:30 , komentarze: 0 , odsłony: 100
kategorie artykułu:

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu w poniedziałek 6 maja zainaugurowało akcję promującą udział w majowych wyborach europejskich. W infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej udostępniono przezroczystą urnę wyborczą, do której będzie można wrzucać własnoręcznie wypełnione karty „Tym razem głosuję za...”, a następnie zostawić zdjęcie na specjalnej ściance. 

       fot. Bartosz Moch

Równość, solidarność, bezpieczeństwo lub propozycje rozwiązania konkretnych spraw, np. programów studenckich – m.in. takie hasła, podkreślające co jest dla nas ważne w Europie, można wpisywać na kartach wrzucanych do specjalnej urny. Tym samym uzasadniamy swój udział w wyborach zaplanowanych w niedzielę 26 maja. Zebrane w ten sposób – w różnych krajach - informacje zostaną następnie wysłane do siedziby Parlamentu Europejskiego, aby posłowie mogli zapoznać się z oczekiwaniami obywateli Unii.

– Zostało dwadzieścia dni do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dlatego z jednej strony chcemy mieć pewność, że wszyscy którzy chcą zagłosować wiedzą jak, kiedy i gdzie to zrobić, a z drugiej zachęcamy również osoby, które do tej pory nie głosowały, żeby nie szukały wymówek i tym razem oddały swój głos w nadchodzących wyborach. Temu mają służyć tego typu symboliczne urny – podkreśla Łukasz Kempara, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

 

Oddaj głos i zrób zdjęcie

Specjalna urna jest samoobsługowa i wzbogacona o dodatek w postaci aparatu do natychmiastowego wywoływania zdjęć. Każdy chętny może skorzystać z urządzenia i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie podczas wrzucania głosu do urny, a następnie pozostawić je na ściance służącej za mobilny album fotograficzny oraz udostępnić w mediach społecznościowych.

W stolicy Dolnego Śląska to druga taka urna, która ma zachęcać do wzięcia udziału w wyborach. Pierwsza znajduje się w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego przy ul. Widok 10, gdzie dodatkowo można także zapoznać się z motywami innych osób, które zdecydowały się oddać swój symboliczny głos do urny.

Łukasz Kempara, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu podczas oddawania symbolicznego głosu do urny, fot. Bartosz Moch

W całej Europie w ostatnich latach coraz mniej osób decyduje się zagłosować. W Polsce jeszcze nigdy nie udało nam się nawet przekroczyć 25 procent frekwencji podczas eurowyborów. Chcemy popularyzować tegoroczne głosowanie i przekroczyć tę barierę, korzystając z instrumentów, jakie daje nam demokracja – dodaje Łukasz Kempara.

Urna w Barbarze będzie dostępna dla odwiedzających do 26 maja, czyli do dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Wrocław.pl 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
poniedziałek, 17.6.2019 12:17
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele