komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Sytuacja na oddziałach położniczo-ginekologicznych we Wrocławiu

czwartek, 22.10.2020 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 424
kategorie artykułu:

Na terenie Wrocławia znajdują się cztery szpitale posiadające oddziały położniczo-ginekologiczne. W jednym z nich, w placówce przy ulicy Chałubińskiego, wydzielony został oddział dla ciężarnych pacjentek z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Dolnego Śląska. Obecnie odbywają się tam porody.

Należy podkreślić, że w dobie epidemii i wzrostu zakażeń istnieje ryzyko, że personel medyczny w szpitalach tzw. „niecovidowych” zostanie zakażony koronawirusem i poddany zostanie procedurom sanitarno-epidemiologicznym. Efektem tego może być krótkotrwałe zamknięcie poszczególnych oddziałów, analogicznie jak w szpitalu przy ulicy Kamieńskiego.

Dzięki dobrej współpracy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego swoją działalność wznowi oddział położniczo-ginekologiczny w placówce przy ulicy Borowskiej.

W najbliższych dniach działalność oddziału położniczo-ginekologicznego zostanie wznowiona także w szpitalu przy ulicy Kamieńskiego.
źródło: FB Wojewoda Dolnośląski

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 10:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki