Szczęśliwa trzynastka – kolejna nagroda dla Hydropolis!

wtorek, 26.2.2019 10:16 830 0

Hydropolis z kolejną nagrodą. Wyjątkowe centrum nauki i wiedzy o wodzie zajęło III miejsce w konkursie Przyjazna Przestrzeń Publiczna Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. To trzynaste wyróżnienie na koncie Hydropolis.  

Kapituła konkursu doceniła projekt za udaną próbę wykorzystania dawnych zbiorników wodnych, za stworzenie wyważonego dialogu stylistycznego starego z nowym oraz za pomysł wykreowania w tym miejscu instytucji zajmującej się edukacją proekologiczną, niezmiernie ważną ze społecznego punktu widzenia. 

–  Trzynasta nagroda w trakcie trzyletniej historii Hydropolis jest dla nas dużym sukcesem, ale przede wszystkim motywuje do dalszej pracy. Już szykujemy następne atrakcje, dzięki którym zgłębianie tajemnic wody będzie jeszcze bardziej niezwykłe – mówi Witold Ziomek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Jest miejscem, w którym technologie multimedialne i interaktywne instalacje służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Hydropolis  jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Wystawa poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4 tys. m2. Obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej.

Nagrodę w imieniu Hydropolis odebrała Ewa Kinecka ze Studia EKA Pracownia Projektowa. 

Organizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA) jest wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, organizacja o 70-letniej tradycji, zrzeszająca czołowych architektów Wrocławia i Dolnego Śląska (blisko 300 członków). Jednym z jej podstawowych celów jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej, w której architektura odgrywa istotną rolę, a także czynny wpływ na kreowanie ładu przestrzennego – generatora jakości środowiska miejskiego. Wśród najważniejszych zadań, jakie stawia przed sobą organizacja, są też promocja dobrej architektury i powszechna edukacja architektoniczna. Pierwsza edycja DoFA miała miejsce w 2011 r.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)