komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Szkolne orkiestry dęte we Wrocławiu - projektu "Wszystko gra" [FOTO]

wtorek, 18.6.2019 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1523
kategorie artykułu:

W poniedziałek 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 we Wrocławiu odbyła się Parada Talentów.  W ramach prezentacji przed całą szkołą wystąpiła mi. szkolna orkiestra dęta projektu „Wszystko gra” pod opieką kierownika orkiestry, wrocławskiego muzyka i pedagoga Piotra Jarońskiego.

 W orkiestrach grają dzieci szkół publicznych, które w normalnej sytuacji nigdy by nie miały możliwości uczestniczyć we wspólnym muzykowaniu. Dzięki koncepcji nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych dzieci od początku mają możliwość nie tylko indywidualnej gry, ale na różnym poziomie są włączane w grę w orkiestrze. „Wszystko gra – szkolne orkiestry dęte” jest to projekt wrocławskiego saksofonisty i pedagoga Władysława Kosendiaka. W ramach Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu rozpoczął on 4 lata temu organizować orkiestry dęte we Wrocławskich szkołach. Obecnie działają 3 orkiestry: w Szkole Podstawowej nr 5, w Szkole Podstawowej nr 71 oraz w Zespole Szkół Salezjańskich.

W ramach kończącego się sezonu szkolnego i artystycznego pod okiem Piotra Jarońskiego koncepcja prowadzenia szkolnych orkiestr dętych szczególny nacisk położyła na sekcję perkusyjną. Dzieci w jej ramach są umuzykalniane, czyli włączone we wspólne muzykowanie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 28.9.2020 17:49
poniedziałek, 28.9.2020 13:13
czwartek, 24.9.2020 13:40
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki