komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Sztab kryzysowy czuwa nad sprzedażą biletów PKP, w tym na Pendolino!

wtorek, 18.11.2014 11:25 , komentarze: 1 , odsłony: 2762
kategorie artykułu:

Cały poniedziałek i noc z poniedziałku na wtorek trwały prace nad ustabilizowaniem systemu biletowego PKP Intercity. We wtorek o godz. 7.30 sztab kryzysowy podsumował postępy w pracach nad przywróceniem pełnej sprzedaży biletów.

Sztab kryzysowy jako swoje główne zadanie miał przywrócić pełną dostępność biletów w kasach wraz z możliwością rezerwacji miejsc. To zadanie udało się zrealizować we wtorek w nocy. Od rana we wszystkich kasach w Polsce realizowana jest pełna sprzedaż biletów PKP Intercity, w tym na pociągi Pendolino. To oznacza, że dla ponad 90% procent klientów PKP IC, którzy kupują bilety poprzez kasy biletowe – sytuacja wróciła do normy.

Pozostaje nadal do ustabilizowania sprzedaż poprzez stronę www oraz biletomaty – co dotyczy grupy ok 10% klientów PKP Intercity. Nad ranem wykryto prawdopodobne źródło błędu. Przez najbliższą dobę rozwiązanie będzie poddawane próbom obciążeniowym. Pełna dostępność w internecie i w biletomatach będzie uruchomiona po potwierdzeniu, że działa w pełni prawidłowo.

- W chwili obecnej sytuacja wygląda dużo lepiej niż 24 godziny temu. Najważniejsze, że sprzedaż w kasach biletowych, która dotyczy ogromnej większości klientów, już odbywa się normalnie. Sytuację cały czas monitoruje sztab kryzysowy a na największych dworcach w Polsce działają informatorzy mobilni oraz Centrum Wsparcia Klienta zapewniając pomoc dla pasażerów – powiedział Marcin Celejewski, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Przypominamy, że przewoźnik w ramach przeprosin dla pasażerów potroił pulę tanich biletów (49 zł) na Pendolino. Termin uruchomienia pociągów 14 grudnia 2014 pozostaje niezagrożony.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork