komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Sztab kryzysowy czuwa nad sprzedażą biletów PKP, w tym na Pendolino!

wtorek, 18.11.2014 11:25 , komentarze: 1 , odsłony: 2999
kategorie artykułu:

Cały poniedziałek i noc z poniedziałku na wtorek trwały prace nad ustabilizowaniem systemu biletowego PKP Intercity. We wtorek o godz. 7.30 sztab kryzysowy podsumował postępy w pracach nad przywróceniem pełnej sprzedaży biletów.

Sztab kryzysowy jako swoje główne zadanie miał przywrócić pełną dostępność biletów w kasach wraz z możliwością rezerwacji miejsc. To zadanie udało się zrealizować we wtorek w nocy. Od rana we wszystkich kasach w Polsce realizowana jest pełna sprzedaż biletów PKP Intercity, w tym na pociągi Pendolino. To oznacza, że dla ponad 90% procent klientów PKP IC, którzy kupują bilety poprzez kasy biletowe – sytuacja wróciła do normy.

Pozostaje nadal do ustabilizowania sprzedaż poprzez stronę www oraz biletomaty – co dotyczy grupy ok 10% klientów PKP Intercity. Nad ranem wykryto prawdopodobne źródło błędu. Przez najbliższą dobę rozwiązanie będzie poddawane próbom obciążeniowym. Pełna dostępność w internecie i w biletomatach będzie uruchomiona po potwierdzeniu, że działa w pełni prawidłowo.

- W chwili obecnej sytuacja wygląda dużo lepiej niż 24 godziny temu. Najważniejsze, że sprzedaż w kasach biletowych, która dotyczy ogromnej większości klientów, już odbywa się normalnie. Sytuację cały czas monitoruje sztab kryzysowy a na największych dworcach w Polsce działają informatorzy mobilni oraz Centrum Wsparcia Klienta zapewniając pomoc dla pasażerów – powiedział Marcin Celejewski, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Przypominamy, że przewoźnik w ramach przeprosin dla pasażerów potroił pulę tanich biletów (49 zł) na Pendolino. Termin uruchomienia pociągów 14 grudnia 2014 pozostaje niezagrożony.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele