Takiego Festiwalu Dobrego Piwa jeszcze nie było! Za nami 8. edycja wydarzenia

piątek, 16.6.2017 09:44 753 0

55 wystawców z piwem, 500 różnych piw lanych i butelkowych, 95 browarów i 59 piwnych premier – za nami kolejna edycja największej piwnej imprezy w Polsce i jednej z największych w Europie. Kilkadziesiąt tysięcy osób dokładnie tydzień temu odwiedziło Stadion Wrocław, by wspólnie bawić się na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa.

W drugi weekend czerwca odbyła się kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu. Wielbiciele dobrego piwa spotkali się po raz ósmy, by degustować, oceniać, smakować i wybierać najlepsze piwo. Tegoroczna impreza okazała się rekordowa pod względem liczby osób, które przybyły na Festiwal. 

Wrocław piwną stolicą Polski
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa był pierwszą imprezą dla osób, które od piwa chciały czegoś więcej. To tutaj pojawiła się premiera piwa, które uważane jest za prekursora piwnej rewolucji w Polsce. W 2011 Browar Pinta uwarzył „Atak chmielu”, który odważną – jak na Polskę – recepturą i doskonałym smakiem zaskakiwał i który do dziś dostępny jest na sklepowych półkach.

– Podczas ostatniej edycji swoje piwa na 55 stoiskach zaprezentowało 95 browarów z całej Polski, a także z zagranicy. Były to piwa różne – od lekkich, po bardzo mocne i ciężkie, od klasycznych na owocowych, miętowych czy z dodatkiem herbaty kończąc. Piwa pieprzowe, kwaśne, solone, z przyprawami, orzeźwiające, cytrusowe, z ciekawymi dodatkami. Ich barwy zachwycały – znaleźć można było niezwykle kolorowe, uzyskane dzięki dodatkom owoców (porzeczek, grejpfrutów, truskawek czy owoców tropikalnych). Spośród w sumie 500 różnych piw każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego – mówi Agnieszka Wołczaska-Prasolik, współpomysłodawczyni Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. 

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa miejscem, gdzie można odkryć dobre piwo
– Po raz kolejny okazało się, że formuła, którą zaproponowaliśmy sprawdza się. Jesteśmy bowiem otwarci nie tylko na tych, którzy już dobre piwa znają i lubią, ale zwłaszcza na tych, przed którymi ten świat się dopiero otwiera. Nasze działania edukacyjne sprawiają, że grono miłośników dobrego piwa stale się powiększa – mówi organizator i dyrektor Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, Elżbieta Lenczyk. – Szacujemy, że od piątku do niedzieli odwiedziło nas więcej osób niż podczas każdej minionej edycji Festiwalu. Niezwykły klimat imprezy i świetna oferta wystawców zachęciła kolejne osoby do spędzenia tego weekendu z nami – dodaje Elżbieta Lenczyk.

Dla Festiwalowiczów przygotowano wiele atrakcji: wykłady, warsztaty, strefę Beer Geek Madness, wystawę otwieraczy, bezpłatne badanie alkomatem, piłkarzyki, scenę muzyczną, na której w ciągu trzech dni imprezy pojawiło się pięć zespołów sceny rockowej i alternatywnej. Do tego oczywiście możliwość wejścia na trybuny Stadionu Wrocław. 

Konkursy i piwne nagrody
– Podczas tegorocznej edycji WFDP sprawdzaliśmy kreatywność fanów dobrego piwa. Zorganizowaliśmy kilka konkursów – pierwszy w Polsce konkurs filmowy dotyczący tematyki piwnej „Piwna Rewolucja”, trzy konkursy (na styl, nazwę i etykietę) o piwie festiwalowym, które uwarzył Warsztat Piwowarski, a także konkursy, w których można było zdobyć bilety do strefy Beer Geek Madness czy popularnej Strefy Piwowarów Domowych. Każdy z nich cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony osób lubiących dobre piwo – komentuje Joanna Boś, współpomysłodawczyni i koordynator Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

Dodatkowo, w czasie trwania Festiwalu można było wziąć udział np. w głosowaniu na najlepsze piwo 8. edycji WFDP. W tym roku Festiwalowicze głosujący przez aplikację zdecydowali, że I miejsce zajęło piwo Forest IPA z Browaru Nepomucen, II miejsce – Sokowirówka z Browaru Zakładowego, III miejsce – Sourtime – czarna porzeczka od Browaru Maryensztadt 

500 piw, 59 premier
Trzy dni imprezy po raz kolejny udowodniły, jak wiele można mówić o piwie. Wciąż pojawiają się nowe browary rzemieślnicze prezentujące nowe odsłony trunku. Podczas tegorocznej edycji na Festiwalu można było spróbować aż 59 premier piwnych od 35 browarów. Specjalnie na to wydarzenie warzone są piwa, które mają się wyróżniać.

Do kolejnej edycji największej obecnie imprezy piwnej został rok. Jesteśmy przekonani, że do tego czasu piwna rewolucja będzie kontynuowana i browary jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)