komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Testował nowy samochód mając 2 promile alkoholu. Auto nie było nawet zarejestrowane

środa, 17.7.2019 14:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1430
kategorie artykułu:

32-latek został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wywiadowców z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, gdy wybrał się na przejażdżkę kupionym chwilę wcześniej samochodem. W samej przejażdżce nie byłoby nic złego, poza faktem, że kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a pojazd nie był w ogóle zarejestrowany. Za swoje czyny, nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem.

Kilka dni temu dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację, o mężczyźnie, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, chce wsiąść za kierownicę samochodu. Niestety, nietrzeźwi kierujący cały czas są zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego, dlatego takie zgłoszenia traktowane są priorytetowo. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego.

Mimo tego, że od chwili zgłoszenia minęło zaledwie parę minut, na miejscu zgłoszenia nie było już ani mężczyzny, ani samochodu. Jednak doświadczeni funkcjonariusze dojrzeli oddalającego się Mercedesa, który wyglądem przypominał auto ze zgłoszenia. Bezzwłocznie przystąpili do kontroli zarówno kierującego, jak i jego pojazdu.

Od razu wyczuli silną woń alkoholu, wydobywającą się z samochodu. Po przebadaniu policyjnym alkomatem, okazało się, że 32-letni wrocławianin, ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że chciał się tylko przejechać autem zakupionym przez siedzącego na fotelu obok kolegę.

32-latek przyznał też, że samochód nie został jeszcze zarejestrowany, a zamontowane w aucie tablice rejestracyjne pochodzą z innego pojazdu. Co za tym idzie, pojazd nie miał prawa poruszać się po drodze. Nie posiadał również wykupionego ubezpieczenia OC, co zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi sięgającymi prawie 4500 złotych.

Kierujący Mercedesem został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego komisariatu. Będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozić może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki