„To jest wojna!” - wrocławianie protestują przeciw zakazowi aborcji. Zablokowane ulice

wtorek, 27.10.2020 09:52 1652 3

W poniedziałkowe popołudnie wrocławianie znów wyszli na ulice w proteście przeciwko zakazowi aborcji w przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych płodu. O godzinie 16 rozpoczęła się blokada miasta, a 60 minut później rozpoczął się wspólny spacer. 

Protestujący wstrzymali ruch na wielu skrzyżowaniach, rondach oraz chodnikach sprzeciwiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, iż przepisy zezwalające na dokonanie aborcji eugenicznej są niezgodne z ustawą zasadniczą.

W ostatnich dniach fala protestów przelewa się przez cały kraj. Masowe demonstracje organizowano w ponad 60 miastach. Wzięły w nich udział setki tysięcy osób. We Wrocławiu swój sprzeciw wyrażano m.in. pod siedzibą arcybiskupa na Ostrowie Tumskim oraz przed biurem Prawa i Sprawiedliwości. Na bramie kurii powieszono m.in. setki wieszaków będących symbolem podziemia aborcyjnego.

Zgodnie z zapowiedziami uczestnicy protestu zablokowali samochodami okolice Dworca Głównego PKP, plac Dominikański, ul. Oławską, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II i pl. Solidarności. Chwilę po godzinie 17 protestujący podzielili się: część ruszyła ulicą Kazimierza Wielkiego, a pozostali na Ostrów Tumski skandując "To jest wojna z kobietami!". 

Około godz. 18.00 pierwsi protestujący dotarli w okolice Ostrowa Tumskiego. Policja i ochotnicy bronili wejścia do kościoła. Przed katedrą, w otoczeniu policji modliła się grupa osób.

Część protestujących jeszcze około godz. 21 nadal blokowała niektóre ulice Wrocławia.

źródło: wroclaw.pl

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Ichtiolog czwartek, 29.10.2020 15:25
Czy wiadomo wszystkim o odłowach,,kontrolnych" na Topoli i Kozielnie ? Podobno...
wtorek, 27.10.2020 17:37
Czas już chyba na psią grypę.
wtorek, 27.10.2020 13:52
DZIEWCZYNY NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ ANI PRZEKUPIĆ. Teraz wiecie po...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz