Tragiczne skutki pożaru budynku mieszkalnego w Kątnej

sobota, 13.8.2022 11:37 318

W nocy z 10 na 11 lipca 2022 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie po pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kątna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Z uzyskanych informacji od właściciela budynku wynikało, że na poddaszu wydzielona była część mieszkalna, w której przebywała kobieta w wieku 30 lat. Po sprawieniu linii gaśniczej klatką schodową, prowadzono jednocześnie działania gaśnicze wraz z przeszukaniem poddasza. W trakcie przeszukania odnaleziono leżąca na podłodze nieprzytomną kobietę, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz budynku.

Zespół ratownictwa Medycznego z pomocą strażaków podjął RKO u poszkodowanej, niestety lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon u nieprzytomnej kobiety. Po zlokalizowaniu pożaru całe poddasze zostało sprawdzone urządzeniem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia obecności tlenku węgla i ukrytych zarzewi ognia.

KMPSP Wrocław