Tragiczny finał poszukiwań. Z Odry wyłowiono ciało zaginionego studenta AWL

poniedziałek, 22.10.2018 17:39 10088 0

Wrocławscy funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej dziś przed godziną 13.00 podjęli z wody ciało młodego mężczyzny. Zgłoszenie na numer alarmowy przekazał jeden z przechodniów, który będąc w rejonie ulicy Kurkowej zauważył zwłoki dryfujące na powierzchni wody. Czynności wykonane na miejscu przez policjantów i prokuratora potwierdziły, że jest to poszukiwany od kilku dni zaginiony 21-latek.

Wrocławscy funkcjonariusze, rodzina i wiele innych osób, od kilku dni prowadzili poszukiwania w związku z zaginięciem 21-letniego Macieja D. Mężczyzna ostatni raz widziany był 14 października 2018 roku na terenie miasta.

W tej sprawie przeprowadzono szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, zarówno o charakterze prewencyjnym jak i operacyjnym. Policjanci sprawdzali wszystkie informacje i sygnały. Były to m.in. przesłuchania osób, mogących mieć wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu zaginionego, analizy zapisów z kamer monitoringu miejskiego, a także prewencyjne sprawdzenia wielu różnych miejsc. Działania te trwały do dziś.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przebywał w dniu zaginięcia w jednym z lokali gastronomicznych na terenie wrocławskiego Rynku, wraz ze swoimi znajomymi. W lokalu tym z niewyjaśnionych przyczyn, doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia. Doprowadziło to prawdopodobnie do lekkich obrażeń ciała, niezagrażających jego życiu i zdrowiu. Fakt ten potwierdził też kierowca jednej z korporacji taxi, z którym później podróżował. Ostatni znany ślad urywał się w rejonie Mostów Mieszczańskich i z uwagi na to funkcjonariusze prowadzili tam część działań poszukiwawczych.

Dziś około godziny 12.00 na numer alarmowy zadzwonił jeden z przechodniów, który będąc w rejonie ulicy Kurkowej we Wrocławiu, zauważył na powierzchni wody dryfujące zwłoki.

Czynności funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej doprowadziły do podjęcia z wody ciała młodego mężczyzny. Kolejne działania, wykonane przez policjantów i prokuratora potwierdziły, że jest to poszukiwany od kilku dni zaginiony 21-latek.

Bezpośrednia przyczyna śmierci młodego mężczyzny będzie wyjaśniana przez Policję oraz biegłych z zakresu medycyny sądowej.

Źródło: KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)