komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Trwa policyjna akcja na drogach ,,Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019”

czwartek, 20.6.2019 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 985
kategorie artykułu:

Mundurowi pełniący służbę na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, od wczesnych godzin rannych, prowadzą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pn. ,,Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019”. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Podczas działań szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać m.in. na te zachowania kierowców, które prowadzić mogą do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Nadal przyczynami poważanych wypadków jest nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych lub niestosowanie się do obowiązujących przepisów, a także kierowanie po alkoholu. Biorąc to pod uwagę, zadaniem policjantów będzie dyscyplinowanie i eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie, a podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała czuwanie nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach.

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, prowadzą dziś od wczesnych godzin rannych działania pn. „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019”. Potrwają one do późnych godzin wieczornych 23 czerwca 2019 roku. W trakcie tych wzmożonych działań prewencyjno - kontrolnych, na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, oprócz policjantów ruchu drogowego, spotkamy również sporą ilość funkcjonariuszy z pionu prewencji. Policjanci wykorzystywać będą oznakowane środki transportu, ale również te nieoznakowane, które wyposażone są w wideorejestratory.

Cel główny akcji to zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, a w czwartek 20 czerwca br., policjanci dodatkowo czuwać będą nad bezpieczeństwem wiernych, którzy wezmą udział w procesjach w zw. z obchodami uroczystości Bożego Ciała.

Ponieważ nadal policyjne analizy zagrożenia pokazują, że wielu kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości lub nie dostosowuje stylu jazdy i prędkości do warunków panujących na jezdni, a niektórzy wsiadają też za kierownicę aut, po spożyciu alkoholu, zadaniem funkcjonariuszy będzie eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla innych. Jest to niezmiernie ważne z uwagi na fakt, że tego typu zachowania, prowadzą niejednokrotnie do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Wrocławscy policjanci będą również stale monitorować sytuację na drogach i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na nieodpowiedzialne zachowania kierowców.

Pamiętajmy, że zdrowy rozsądek i rozwaga oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to niejednokrotnie gwarancja bezpiecznej podróży. 

Funkcjonariusze przypominają też bilans ubiegłorocznego długiego weekendu na drogach Dolnego Śląska. Niestety doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 51 zostało rannych. Być może wielu tych zdarzeń można byłoby uniknąć.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj yanosik dawał radę, zobaczymy jak miną powroty
sobota, 22.06.2019 11:02 autor: lukasz
poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele