komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

„Tydzień bez barier” na meczu z Wisłą Płock!

czwartek, 9.5.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych obchodzonego na całym świecie 5 maja Federacja Kibiców Niepełnosprawnych w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Ekstraklasą SA organizują drugą edycję “Tygodnia bez barier”. Akcja ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz uświadomienie, że osoby te są pełnoprawnymi kibicami na polskich stadionach piłkarskich.

WKS Śląsk Wrocław wraz z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych włączają się w obchody “Tygodnia bez barier” poprzez kilka inicjatyw. W miniony weekend piłkarze zespołu Blind Football Śląsk Wrocław zdobyli Puchar Polski, pokonując w finale Wisłę Kraków, zaś przedstawiciele KKN-u uczestniczyli w eskorcie wyprowadzającej piłkarzy WKS-u na wygrany mecz Lotto Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec.
 
Kulminacyjnym punktem wrocławskiej akcji będzie liczny udział osób z niepełnosprawnościami w meczu Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Wisła Płock, który rozpocznie się w najbliższą sobotę, 11 maja, o godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław. Zachęcamy wszystkie ośrodki i organizacje pozarządowe skupiające osoby z niepełnosprawnościami do zgłaszania się po bezpłatne wejściówki na ten mecz. Pokażmy dostępność wrocławskiego stadionu oraz potencjał niepełnosprawnych Dolnoślązaków! Zgłaszać się mogą także osoby niezrzeszone. Przed spotkaniem fani z niepełnosprawnościami będą uczestniczyli m.in. w eskorcie piłkarzy.
 
- Stadion Wrocław to jeden z najbardziej dostępnych obiektów piłkarskich dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Nie zapełniałby się on jednak regularnie kibicami o specjalnych potrzebach, gdyby nie otwartość WKS Śląsk Wrocław oraz wieloletnia działalność Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Nie bez znaczenia jest przychylność samorządów - zarówno wrocławskiego, jak i dolnośląskiego. Zachęcam osoby z niepełnosprawnościami do przyjścia na sobotni mecz i wspólnego podkreślenia naszej godności i niezależności. Osobom z dysfunkcjami wzroku Fundacja Katarynka wraz ze Śląskiem zapewnia audiodeskrypcję. Bądźmy tego dnia razem! - apeluje Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.10.2019 10:00
wtorek, 15.10.2019 09:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki