komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

Uciekał kradzionym samochodem pod wpływem amfetaminy. Pościg na S5! [WIDEO]

wtorek, 3.12.2019 16:28 , komentarze: 1 , odsłony: 3456
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali drogę S5. Gdy chcieli zatrzymać do kontroli osobowego Opla, kierujący przyśpieszył i zaczął uciekać. Po policyjnym pościgu kierujący 27-latek został zatrzymany. Okazało się, że samochód figurował jako kradziony, a on sam miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policyjny tester wskazał też, że mężczyzna prowadził pod wypływem amfetaminy.

Wrocławscy policjanci patrolowali radiowozem nieoznakowanym trasę S5 w kierunku Wrocławia. Przed godziną 19:00 zauważyli osobowego Opla na głogowskich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem wyraźnie nie dostosował swojej prędkości do obowiązujących w tym miejscu przepisów. Policjanci włączyli wideorejestrator w radiowozie i zmierzyli prędkość Opla.

Policjanci na monitorze odczytali wynik pomiaru – 177 km/h. Dali kierującemu też wyraźne sygnały do zatrzymania pojazdu. Zamiast się zatrzymać, samochód zaczął jednak przyśpieszać. Rozpoczął się policyjny pościg.

Uciekający mężczyzna nie zdołał jednak uciec policjantom, którzy dysponowali pod maską radiowozu mocnym silnikiem. Mężczyzna zjechał zjazdem w kierunku Trzebnicy i na drodze wojewódzkiej nr 5 został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd w Lesznie. To jednak był dopiero początek jego problemów. Samochód, którym jechał w policyjnym systemie figurował jako kradziony. Został utracony z jednego z parkingów na terenie Głogowa z końcem sierpnia br. Mężczyzna został też przez funkcjonariuszy sprawdzony policyjnym testerem narkotykowym. Tester wskazał, że 27-latek kierował pod wpływem amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód zabezpieczono na strzeżonym parkingu. Policjanci sprawdzą jego związek z kradzieżą pojazdu. 27-latek będzie musiał opowiedzieć za popełnienie przestępstw niezatrzymania się do policyjnej kontroli i niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Policjanci przewieźli zatrzymanego na badanie krwi, sprawdzenie potwierdzi, czy dodatkowo prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, którzy sprawdzą wątek używania przez niego tego samochodu.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

W sierpniu auto skradzione, a w grudniu nim jechał no...
poniedziałek, 09.12.2019 23:51 autor: 112
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki