komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Ujawnili w aucie ponad kilogram amfetaminy

środa, 24.6.2020 11:34 , komentarze: 0 , odsłony: 238
kategorie artykułu:

Do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyznom zatrzymanym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Mundurowi patrolując autostradę A4 zauważyli pojazd, którego oświetlenie zewnętrzne było niesprawne, a na szybie czołowej brakowało nalepki kontrolnej. Ujawnione wykroczenia były jednak najmniejszym zmartwieniem podróżujących nim mężczyzn. Policjanci ujawnili bowiem w złożonym fotelu foliowy worek z amfetaminą w ilości ponad kilograma. Z uwagi na miejsce działań, dalsze czynności procesowe prowadzili policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej. Obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci z wrocławskiej drogówki, jak każdego dnia patrolowali autostradę A4 w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Uwagę mundurowych przykuł pojazd marki Ford, którego oświetlenie zewnętrzne było niesprawne, a na szybie czołowej brakowało nalepki kontrolnej wymaganej przez przepisy.
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierującego. Wykroczenia popełnione przez mężczyznę były tylko wierzchołkiem góry lodowej. Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe i nienaturalne zachowanie mężczyzn podróżujących Fordem, co skłoniło ich do wnikliwego sprawdzenia auta. Funkcjonariusze w złożonym fotelu znajdującym się w trzecim rzędzie siedzeń vana, ujawnili  pakunek z foliowym workiem wypełnionym proszkiem koloru białego. Zabezpieczona substancja okazała się być amfetaminą w ilości ponad kilograma.
Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się zatrzymaniem 37 i 58-latka, a także przewiezieniem ich do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Dalsze czynności procesowe w tej sprawie, z uwagi na miejsce kontroli, realizowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów za usiłowanie wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Miejscowy sąd zastosował już wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara nawet 12 lat pozbawiania wolności.
źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 23.7.2020 12:19
środa, 22.7.2020 12:22
poniedziałek, 20.7.2020 13:08
poniedziałek, 20.7.2020 13:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki