Ukradli kota, drapaki i telewizor

środa, 28.7.2021 10:52 242 0

Każdy z nas posiada różne rzeczy, które mają swoją cenę, a utrata którejkolwiek z nich wiąże się z odczuwanym zmartwieniem. Natomiast posiadane zwierzęta domowe, stają się niejednokrotnie członkami rodziny, a chwilowe rozstanie z nimi lub nagły ich brak, powoduje szczególny smutek i łzy. Takim przykładem jest 28-letnia wrocławianka, która straciła ukochanego kota. Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, którzy zajęli się tą sprawą, ujawnili skradzione zwierzę oraz zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Kotka wróciła do właścicielki razem ze skradzionymi drapakami. Łzom szczęścia kobiety na widok policjantów trzymających w rękach odzyskane zwierzę — nie było końca.

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej, prowadzący sprawę kradzieży mienia, dołożyli wszelkich starań, aby 28-letnia wrocławianka mogła odzyskać swojego przyjaciela. Podjęli szereg czynności, dzięki którym udało im się finalnie odnaleźć skradzioną kotkę, a co więcej — ustalić sprawców jego zniknięcia.

Jak się okazuje, zwierzę nie było jedynym ich łupem. 38-latek działając wspólnie z 34-latkiem, ukradł bowiem wartościowe drapaki dla kota, kilka elementów wyposażenia mieszkania oraz duży telewizor. Ten ostatni policjanci ujawnili w jednym z miejscowych lombardów.

Nie mniej jednak radość z odzyskania kota, z którym ta kobieta nawiązała wyjątkową więź, była nie do opisania. Kryminalni, gdy tylko ujawnili skradzione drapaki oraz samą mruczkę, natychmiast wsiedli z nią do radiowozu i pojechali do mieszkania jego właścicielki. Wrocławianka straciła już wszelkie nadzieje, że jej kotka odnajdzie się cała i zdrowa. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, smutek natychmiast minął, a w oczach pojawiły się łzy szczęścia na widok całej i zdrowej kociej przyjaciółki, za którą tak mocno tęskniła.

Wobec mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież, prowadzone są nadal czynności procesowe. Na chwilę obecną, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem za popełnienie przestępstwa kradzieży mienia, sprawcy grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Warto również zwrócić uwagę, że można bardzo mocno kogoś skrzywdzić, zabierając mu coś, co ma dla niego szczególną wartość. Każdy posiadacz psa, czy kota doskonale wie, jak boli strata ukochanego przyjaciela i jakie temu towarzyszą emocje. Niejednokrotnie tymi pokrzywdzonymi są też małe dzieci, które mogą się poczuć zranione stratą ukochanego zwierzęcia w sposób szczególny.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)