Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ogłasza pierwsze listy przyjętych

niedziela, 15.7.2018 08:00 2308 0

Dla wielu kandydatów na studia lipcowy piątek trzynastego będzie wyjątkowo szczęśliwą datą – już dziś po południu Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu opublikuje pierwsze listy przyjętych na studia. O największym szczęściu mówić mogą przyszli stomatolodzy – w tegorocznej rekrutacji o jedno miejsce na tym kierunku walczyły aż 32 osoby.

Choć należą do jednych z najbardziej wymagających, popularność zawodów medycznych nie słabnie, co potwierdzają również wyniki tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pierwsze listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia zostaną opublikowane o godzinie 14:00 w dniu dzisiejszym.

W tegorocznej rekrutacji zwiększyła się pula miejsc dla kandydatów. Uczelnia przygotowała miejsca dla 266 lekarzy. Rok wcześniej limit na tym kierunku wynosił 253 osoby. 140 miejsc, czyli o 13 więcej niż w roku poprzednim, czeka na kierunku pielęgniarskim. 

 

O miejsca na 10 kierunkach naszej uczelni w tym ubiegało się niemal 10 tysięcy osób, jednak jedynie około 1000 z nich rozpocznie studia w październiku 2018 roku. Do liderów popularności niezmiennie należą stomatologia i medycyna. O 52 miejsca na kierunku lekarsko-dentystycznym starało się aż 1665 osób, co daje imponujące 32 osoby na miejsce. Najwięcej osób tradycyjnie marzy o indeksie lekarskim – 3814 kandydatów starało się o 266 miejsc, co daje 14 osób na jedno z nich. Rekrutacyjnym zaskoczeniem bez wątpienia jest popularność analityki medycznej, kierunku kształcącego diagnostów laboratoryjnych. W ubiegłorocznej rekrutacji o jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się około 6 kandydatów, w obecnej liczba ta wynosi niemal 12.

Świetne wyniki osiągnęły również kierunki takie jak farmacja (8 osób na miejsce, 1328 kandydatów), fizjoterapia (8 osób na miejsce, 661 kandydatów) oraz ciesząca się coraz większą popularnością dietetyka, gdzie o 80 miejsc walczyło niemal 600 osób, co daje ponad 7 osób na jedno miejsce.

O dobrym wyniku mówić można także w przypadku położnictwa, gdzie o jedno miejsce starało się 5 kandydatów, natomiast pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne przekroczyły pułap trzech chętnych na jedno miejsce.

Nowy rok akademicki przyniesie dużą zmianą w dydaktyce na Uniwersytecie Medycznym. W pełni funkcjonować już będzie Centrum Symulacji Medycznej (CSM). Ta ultra-nowoczesna placówka dydaktyczna to szpital w miniaturze, w którym role pacjentów pełnią wysokiej klasy fantomy, pozwalające na naukę najbardziej zaawansowanych procedur medycznych.

Pierwsi kandydaci na stacjonarne studia jednolite magisterskie oraz I stopnia poznają wyniki rekrutacji około godziny 14:00 w dniu dzisiejszym, gdy listy zostaną opublikowane na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl oraz wywieszone w wydziałowych gablotach.

  • ok. 14:00 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunek lekarsko-dentystyczny
  • ok. 14:30 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunki: farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne
  • ok. 15:00 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunek lekarski

Osoby, które znajdą swoje nazwiska na listach i zechcą podjąć studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, muszą zakończyć proces rekrutacyjny składając komplet wymaganych dokumentów. Należy zrobić to osobiście w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub za pośrednictwem osoby upoważnionej pełnomocnictwem uzyskanym u notariusza lub we właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dokumenty będą przyjmowane przez trzy dni, od 16 do 18 lipca 2018 roku. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i pór ich składania znajdują się na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl/harmonogramy-rekrutacji.

Ci, którzy w dniu dzisiejszym nie odnajdą swoich nazwisk na listach nie powinni się zrażać, ponieważ 13 lipca 2018 roku to termin publikacji pierwszych z nich. W kolejnych dniach ukazywać się będą kolejne listy, więc warto uważnie śledzić harmonogram i stronę rekrutacji. Rekrutacja zostanie zamknięta w chwili, gdy wszystkie miejsca na kierunku zostaną zapełnione.

Poza rekrutacją na studia jednolite magisterskie i I stopnia, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu 12 lipca rozpoczął nabór na studia stacjonarne II stopnia (pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, fizjoterapia i zdrowie publiczne) oraz niestacjonarne z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii i zdrowia publicznego.

Z kolei rejestracja na studia niestacjonarne jednolite magisterskie na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację i analitykę medyczną rozpocznie się w dniu dzisiejszym, czyli 13 lipca 2018 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)