Urlop we Włoszech - gdzie warto się wybrać?

czwartek, 21.10.2021 08:16 196

Włochy to jeden z najbardziej malowniczych krajów na świecie. Co roku magia Włoch przyciąga miliony turystów zafascynowanych piękną pogodą, cudowną kulturą i pysznym jedzeniem. Oczywiście najpopularniejsze wśród turystów są takie miejsca, jak Rzym, Mediolan czy Wenecja, ale prawda jest taka, że Włochy mają znacznie więcej do zaoferowania niż piękne miasta. Warto chociażby zastanowić się nad wakacjami nad jeziorem Garda, które słynie z zapierających dech w piersiach widoków. Gdzie jeszcze warto wybrać się we Włoszech na odpoczynek? Dlaczego w ogóle warto wybrać Włochy jako miejsce wypoczynku?

1. Riva del Garda we Włoszech - dlaczego warto zobaczyć te tereny?

2. Trentino - czy warto się tutaj zatrzymać we Włoszech?

3. Dlaczego Włochy zawsze są dobrym pomysłem na spędzenie urlopu?

Riva del Garda we Włoszech - dlaczego warto zobaczyć te tereny?

Jest wiele powodów dla których Riva del Garda jest miejscem do którego trzeba się udać. Przede wszystkim znajdujące się tam jezioro Garda cechuje się naprawdę piękną, nieskazitelnie wręcz czystą wodą. Wystarczy więc przycupnąć nad północnym brzegiem jeziora Garda i podziwiać widoki. Ogromną zaletą jest również to, że do centrum Riva del Garda można dostać się zarówno za pomocą samochodu, jak i autobusu. Jeżeli chodzi o samoloty, to najbliższy ląduje na lotnisku w Weronie od którego Riva del Garda znajduje się o godzinę drogi. Warto wspomnieć, że Riva del Garda liczy sobie około 17 tysięcy mieszkańców.

Trentino - czy warto się tutaj zatrzymać we Włoszech?

Mówiąc o jeziorze Garda mówimy o miejscu, które znajduje się w regionie Trentino Alto Adige. Jest to miejsce, w którym można znaleźć wszystko - piękne lasy, rzeki czy też alpejskie jeziora. Widoki tutaj są naprawdę niezapomniane - warto chociażby dodać fakt, że znajdujące się w tym rejonie szczyty Dolomitów są wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Sama Riva del Garda słynie z wielu pięknych atrakcji - wystarczy tylko przysiąść na północnym brzegu jeziora Garda aby uświadomić sobie piękno tego miejsca.

Dlaczego Włochy zawsze są dobrym pomysłem na spędzenie urlopu?

Jezioro Lago di Garda czy miejscowości takie, jak Desenzano del Garda nie są jednak jedynymi miejscami, do których można udać się na urlop do Włoch. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Jeżeli marzysz o pięknej, słonecznej pogodzie, to warto zastanowić się nad Sycylią, jeżeli chcesz oglądać zapierające dech w piersiach zabytki, to znajdziesz je chociażby w Rzymie, a jeżeli chcesz znaleźć piękne widoki to region Trentino na pewno ci się spodoba. Jak więc widać, będziesz w stanie znaleźć wszystko, czego zapragniesz we Włoszech. Warto więcej się dowiedzieć na viaitalia.pl/.