komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Urządzamy pokój gamingowy - podstawowe wskazówki

poniedziałek, 10.8.2020 15:47 , odsłony: 139
kategorie artykułu:

Aranżacja pokoju gracza to niełatwe zadanie. Wystrój i wyposażenie muszą zapewnić komfort w czasie wirtualnych pojedynków, a zarazem kreować charakterystyczną gamingową atmosferę. Uczestnik gry będzie codziennie spędzał w tym pokoju wiele godzin, zwłaszcza, że nierzadko to samo pomieszczenie stanowi także miejsce do spania i nauki. Wszystko musi zostać zatem starannie zaplanowane. Charakterystyczny styl i wygoda to w tym przypadku główne wyznaczniki aranżacji. Sprawdź w jaki sposób uzyskać ten efekt.

  1. Kolory

Wbrew pozorom pokój gamingowy nie musi być ciemnym i przytłaczającym wnętrzem. Wybieraj stonowane barwy: biel, beże i odcienie szarości. Wyraziste kolory stanowią oczywiście nieodłączny element pokoju do grania, ale nie warto w tej kwestii przesadzać. Zastosuj je raczej w formie dodatków: przemaluj jedną ścianę lub jej fragment, utwórz wzory w ciemnych kolorach lub umieść tapetę z motywem z ulubionej gry. Jeżeli nie będziesz stosował ciemnych barw z rozwagą, możesz przytłoczyć wnętrze. Natomiast jeżeli wybierzesz zbyt jaskrawe, utrudnisz graczowi osiągnięcie odpowiedniego poziomu skupienia.

  1. Oświetlenie

Zasada umiaru obowiązuje także w kwestii oświetlenia. Do pokoju nie może przedostawać się zbyt wiele promieni słonecznych, ponieważ będą one odbijać się od monitora i utrudniać grę. Zwróć więc uwagę, by biurko nie znajdowało się w pobliżu okna, a ponadto umieść w pokoju rolety i zasłony, które ograniczą poziom nasłonecznienia i odpowiednio zacienią wnętrze. W środku nie może być jednak zupełnie ciemno. Zbyt duży kontrast między monitorem a resztą pomieszczenia obciąży oczy, dlatego należy umieścić wewnątrz sztuczne źródła światła. Oprócz oświetlenia głównego warto stosować listwy LED. Są dostępne w różnych kolorach, a zamocowane na biurku, obudowie komputera czy na ścianie nadadzą wnętrzu stylowy wygląd. Światło LED jest mniej intensywne niż tradycyjne, więc w ten sposób zniwelujemy liczbę refleksów.

  1. Biurko i fotel

Biurka i fotele to najważniejsze elementy w pokojach graczy. Muszą zapewniać komfort, wygodę, a na dodatek odpowiednio się prezentować. Na rynku dostępne są specjalne biurka dedykowane graczom. Mają unikalny design i mnóstwo dodatkowych akcesoriów: uchwyt na słuchawki, panele LED czy maskownice do kabli. Najważniejsze jednak, by biurko miało regulowaną wysokość. Mebel niedostosowany do wzrostu użytkownika może obciążać kręgosłup. Należy także zwrócić uwagę na wielkość blatu. Muszą zmieścić się na nim: monitor, kontrolery, myszka i duża klawiatura, dlatego zbyt mały blat nie zapewni nam odpowiedniego komfortu podczas gry. Wybór odpowiedniego siedziska jest niemniej istotny. Zwykłe fotele w tym przypadku nie wystarczą. Doskonałe rozwiązanie stanowi fotel gamingowy. Taki mebel świetnie się prezentuje, a ponadto nie obciąża pleców w czasie wielogodzinnej gry. Poduszka lędźwiowa, regulowane podłokietniki i poziom siedziska, wysoki zagłówek oraz system TILT zapewnią komfort w trakcie wirtualnej rozrywki. Jeżeli obawiasz się, że taki mebel porysuje panele czy parkiet, pomocna okaże się mata pod fotel. Jest wykonana z wytrzymałego materiału, dobrze przylega do podłogi, a przede wszystkim skutecznie ją chroni.

  1. Dodatki

Tak jak w każdym pomieszczeniu, w pokoju gracza również przydadzą się dekoracje, oczywiście utrzymane w gamingowym stylu. Oprócz wspomnianych już mocnych akcentów kolorystycznych i tapet, na ścianach można umieścić półki. Kolekcje gier, figurki z postaciami rodem z wirtualnego świata i wszelkiego rodzaju inne gadżety będą się na nich świetnie prezentować. Dobrze sprawdzą się także plakaty z motywami z gier.

Pokoje gamingowe posiadają swój unikalny charakter, dlatego aranżację takiego pomieszczenia trzeba starannie zaplanować. Powyższe wskazówki pomogą ci połączyć gamingowy styl z wygodą i komfortem. Wystarczy, że zastosujesz kilka pomysłów, a będziesz mógł cieszyć się idealną przestrzenią do wirtualnej rozrywki.

 

 
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki