Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu na wrocławskich ulicach

czwartek, 9.5.2024 15:35 224 0

Remonty, przeglądy, wymiany nawierzchni. Na wrocławskich ulicach w różnych miejscach realizowane są obecnie różnego rodzaju prace. W najbliższych dniach w nowych lokalizacjach pojawią się kolejne zmiany w organizacji ruchu, które wygenerują czasowe utrudnienia dla mieszkańców. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje o najważniejszych nadchodzących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

Prace w tunelu Dominikańskim – 10/11 maja (sobota/niedziela) 

Uwaga, kierowcy! Przypominamy, że jutro w nocy (z piątku na sobotę 10/11 maja) w tunelu południowym na ul. Oławskiej, po stronie biurowca Brama Oławska, będą prowadzone sezonowe prace konserwacyjne i porządkowe. Ruch kołowy w godz. 22:00-6:00 będzie się odbywał wyłącznie górą. Przepraszamy za utrudnienia. 

Remont chodnika w ciągu ul. Andrzeja Wajdy – początek prac 13 maja (poniedziałek)

Przystępujemy do remontu chodnika po południowej stronie ul. Wajdy, na odcinku od m. Zwierzynieckiego do bocznego wyjścia z Ogrodu Zoologicznego przy nocnym przystanku autobusowym. Chodnik sąsiadujący z zabytkowym ogrodzeniem ogrodu pełni funkcję ciągu pieszo-rowerowego, korzystają z niego codziennie setki wrocławian i turystów zmierzających do zoo, parku Szczytnickiego oraz Hali Stulecia. To co ważne, prace będą prowadzone z utrzymaniem ruchu na tym odcinku chodnika. 

Stan obecny i planowane prace:

Sfałdowany, pełen wybrzuszeń i wykruszeń asfalt oraz nierówne płyty kamienne nie zapewniają komfortu użytkowania pieszym ani rowerzystom. Na odcinku od wyjścia z nabrzeży jazu Szczytnickiego aż do bramy bocznej zoo usuniemy uszkodzoną nawierzchnię i ułożymy nową z mieszanki mineralno-asfaltowej na głównym ciągu oraz żywiczną, wodoprzepuszczalną w strefie ochrony drzew. Regulacji poddane zostaną ściek, wpusty deszczowe, krawężnik oraz zawory gazowe i studnia telekomunikacyjna. W obrębie przejścia dla pieszych pojawią się płytki stop. Specjalnymi zabezpieczeniami na czas robót obejmiemy strefę zabytkowego muru w sposób gwarantujący nienaruszalność ogrodzenia i wszystkich jego elementów. W strefie 1 m od ogrodzenia wszystkie prace będą wykonywane ręcznie.

Przebieg prac i organizacja ruchu w ich trakcie:

Roboty na mierzącym ok. 200 m odcinku będą prowadzone w dwóch etapach: I – od mostu do bramy restauracji, II – od bramy restauracji do bocznego wyjścia z zoo. W obu etapach ruch pieszy po tej stronie ul. Wajdy będzie utrzymany i skierowany na tymczasowy chodnik wyznaczony w ramach placu budowy. Położenie chodnika jest zmienne, zależnie od harmonogramu robót. Utrzymano funkcjonowanie przystanku nocnego przy bocznej bramie zoo.

Planowany czas trwania robót:

Umowny termin przewiduje zakończenie prac w połowie listopada, niemniej wykonawca dołoży starań, aby zakończyć inwestycję jeszcze latem tego roku.

Koszt inwestycji: blisko 800 tys. zł. 

Szybkie Wymiany Nawierzchni wkraczają do ścisłego centrum (13/14 maja poniedziałek/wtorek)

Już na początku przyszłego tygodnia, w nocy z poniedziałku na wtorek 13/14 maja, rozpoczniemy wymianę nawierzchni na ul. Hugona Kołłątaja. To jedna z dwóch ulic ścisłego centrum wytypowana do programu SWN i przedostatnia z łącznej liczby 22 odcinków na 15 ulicach.

Frezarka pojawi się najpierw na pierwszym z wytypowanych do remontu odcinków tej ulicy, czyli na jezdni zachodniej biegnącej od ul. Podwale do ul. Kościuszki. Na odcinku ok. 200 m ekipy remontowe: sfrezują starą, zniszczoną nawierzchnię; wykonają lokalne regulacje rolki z kamiennej kostki oraz urządzeń znajdujących się w jezdni; ułożą nową nawierzchnię. Ze względu na spory ruch w tym miejscu prace będą prowadzone w nocy i potrwają łącznie ok. 2 tygodni. Bardzo przepraszamy za związane z nimi uciążliwości, szczególnie tych, którzy mieszkają w pobliżu odcinków ulic objętych pracami. 

Kolejny wyznaczony odcinek, od ul. Tadeusza Rejtana do ul. Podwale (ok. 370 m), a także fragment ul. Piotra Skargi (100 m), będą naprawiane w dalszej kolejności.

Do tej pory w ramach programu SWN zrealizowaliśmy już prace na 12 z 22 zaplanowanych odcinków wrocławskich ulic. Koszt programu to ponad 21 mln złotych. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)