UWAGA! Policja poszukuje sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przy ulicy Królewieckiej

wtorek, 30.11.2021 13:48 440 0

Wrocławscy policjanci poszukują sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło 29 listopada br. około godziny 19:00 przy ulicy Królewieckiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osoba kierująca osobowym Audi A4 koloru srebrnego z angielskimi numerami rejestracyjnymi, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę z psem. Niestety sprawca oddalił się z miejsca wypadku i nie udzielając poszkodowanej pomocy. Zareagowali inni kierowcy, zajmując się 21-latką do czasu przyjazdu służb medycznych. Kolejne czynności doprowadziły do odnalezienia porzuconego pojazdu, który został zabezpieczony procesowo. Podjęto także decyzję o publikacji jego zdjęć w celu szybkiej identyfikacji kierowcy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz śledczych z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło około godz. 19:00 nieopodal stawu Królewieckiego. 21-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych z psem, potrącił autem nieznany kierowca i uciekł z miejsca wypadku.

Poszkodowaną szybko zajęli się inni kierowcy i opiekowali do czasu przyjazdu służb medycznych. Przebywa ona obecnie w szpitalu, w stanie niezagrażającym bezpośrednio życiu i zdrowiu.

Kolejne czynności wykonywali policyjni specjaliści z zakresu obsługi i rekonstrukcji zdarzeń drogowych, a chwilę później w rejonie ulicy Warmińskiej odnaleziono porzucony pojazd i funkcjonariusze zabezpieczyli go procesowo.

Wykonanie jego oględzin przez mundurowych potwierdziło obecność uszkodzeń, które mogły powstać w związku z tym zdarzeniem. Mając to na uwadze, wspólnie z prokuraturą podjęto decyzję o publikacji zdjęć pojazdu, w celu szybkiej identyfikacji jego kierowcy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia bądź mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. Kierowca srebrnego Audi A4, może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Kontakt pod wrocławskimi numerami telefonów 47 87 143 80 lub 47 87 141 41.

Pamiętajmy, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest bowiem obowiązkiem każdego z nas i być może odpowiedzialne zachowanie się w takiej sytuacji, będzie miało bezpośredni wpływ na to co najważniejsze, czyli życie ludzkie.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)