W czasie wolnym od służby udzielił fachowej pomocy medycznej poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym

sobota, 27.8.2022 12:36 369 0

Policjant z komisariatu na Starym Mieście w czasie wolnym od służby pomógł kolejnemu poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym. Tym razem pomocy potrzebował motocyklista, który stracił panowanie nad kierowanym jednośladem. Jego reakcja była natychmiastowa. Zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i niezwłocznie podszedł do leżącego na jezdni 29-latka. Sprawdził funkcje życiowe oraz obrażenia ciała mężczyzny. Był przy poszkodowanym do przyjazdu ratowników medycznych, cały czas nadzorując jego stan zdrowia.

Na co dzień pełni służbę w komisariacie na Starym Mieście. W czasie wolnym od służby jadąc ulicami Wrocławia był świadkiem zdarzenia drogowego, w którym brał udział 29-letni kierujący motocyklem.

Policjant zatrzymał się w miejscu bezpiecznym i natychmiast przystąpił do działania. Pomocy potrzebował leżący na jezdni kierujący stojącym obok motocyklem.

Wiedza i doświadczenie naszego kolegi oraz przeszkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przydały się również w tym przypadku. Policjant przebadał poszkodowanego przeprowadzając badanie urazowe oraz zawiadomił odpowiednie służby. Funkcjonariusz stwierdził w badaniu widoczny uraz nogi lewej w okolicy kostki.

Na miejscu w pewnym momencie pojawił się również lekarz, który tak jak nasz kolega, w czasie wolnym przejeżdżał tą samą ulicą i zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu 29-latkowi. Obaj byli przy mężczyźnie, aż na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którym przekazali informacje o stanie zdrowia poszkodowanego.

Ze względu na miejsce i panujące warunki atmosferyczne, w celu osłonięcia mężczyzny od promieni słonecznych, został rozłożony nad nim parasol, gdyż stan poszkodowanego nie pozwalał na jego przeniesienie w inne miejsce z obawy o powiększenie się urazu.

Kolejny raz nasz kolega zachował się tak jak zachować powinien się każdy kto widzi innego człowieka w potrzebie.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)