komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 24 maja 2019

Joanny, Zuzanny

W niedzielę wrocławianie demonstrują dla nauczycieli

środa, 3.4.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 341
kategorie artykułu:

Demonstracja “Wrocław wspiera nauczycieli” rozpocznie się o 16:00 w niedzielę 7 kwietnia, w przeddzień rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty.

Wciąż trwają “rozmowy ostatniej szansy” między Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a polskim rządem. Nic nie wskazuje na dobrą wolę MEN, a to oznacza, że w najbliższy poniedziałek rozpocznie się masowy, ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty, który może potrwać aż do wakacji. W przeddzień strajku, w niedzielę 7 kwietnia, o godz. 16:00 na wrocławskim Rynku odbędzie się demonstracja wsparcia “Wrocław wspiera nauczycieli”.

– Niskie wynagrodzenia, oszczerstwa, zastraszanie, chaos spowodowany ostatnią reformą – warunki pracy polskich nauczycieli pozostawiają wiele do życzenia – powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, inicjatorka wrocławskiej demonstracji oraz ekspertka edukacyjna. – To całkowicie zrozumiałe, że nauczyciele w końcu powiedzieli “dość” i zdecydowali się na strajk. W niedzielę chcemy pokazać, że jako mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska popieramy ich decyzję, i że mogą liczyć na nasze wsparcie. Rządowi z kolei chcemy przekazać, że wzrost wynagrodzeń w oświacie to nie tylko postulat nauczycieli to także żądanie rodziców, uczniów, samorządowców i obywateli niezwiązanych bezpośrednio ze szkolnictwem. W całej Polsce nauczyciele dowiedzą się, że nie są w swojej walce osamotnieni – dodaje Dziemianowicz-Bąk.

Wydarzenie na Facebooku szybko zyskało na popularności, a bliźniacze akcje zaczęły pojawiać się w innych miastach Polski, jak na przykład w Gdańsku i Warszawie. Organizatorzy chcą pokazać, jakim poparciem cieszą się postulaty nauczycieli przede wszystkim wśród uczniów i rodziców. Każdy, kto chciałby okazać swoje wsparcie dla nauczycieli, będzie miał taką możliwość podczas demonstracji.

–  Strajk jest tak naprawdę ostatnią szansą dla edukacji w Polsce. Jeśli teraz nie uda się przekonać rządu do naszych postulatów, to debata o oświacie posłuży jedynie do partyjnych przepychanek – skomentował Paweł Koślacz, nauczyciel, aktywista oraz jeden z organizatorów niedzielnej demonstracji. – Edukacja to nasza wspólna sprawa. Dlatego to wsparcie jest na wagę złota.

W sobotę przed demonstracją planowana jest otwarta akcja malowania transparentów. O szczegółach organizatorzy będą powiadamiać na bieżąco na stronie wydarzenia.

Demonstracja “Wrocław wspiera nauczycieli”

Gdzie: pod Pręgierzem na wrocławskim Rynku

Kiedy: Niedziela 7 kwietnia

15:45 Briefing prasowy

16:00 Start demonstracji

 

Wasze komentarze


czwartek, 16.5.2019 10:00
czwartek, 25.4.2019 23:09
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki