komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

We Wrocławiu o ochronie zabytków betonowych

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 894
kategorie artykułu:

Konserwacja i badania zabytków betonowych oraz zarządzanie obiektami zabytkowymi to najważniejsze tematy konferencji „InnovaConcrete: Ochrona zabytków betonowych z początku XX wieku”, która 24-25 września odbędzie się we Wrocławiu. 

       Fot. Pixabay

Konferencja i warsztaty są organizowane we Wrocławskim Centrum Kongresowym (ul. Wystawowa 1) w związku z udziałem Hali Stulecia w międzynarodowym projekcie europejskim InnovaConcrete. 

W ramach tego projektu zespół naukowców z Katedry Konstrukcji Budowlanych Politechniki Wrocławskiej, pod kierunkiem prof. Jerzego Jasieńki, prorektora PWr, prowadzi badania naukowe w Hali Stulecia. W ich trakcie testowane są nowoczesne materiały konserwatorskie służące ochronie historycznego betonu, takie jak impregnaty, konsolidanty, nanoinhibitory stali, hydrofobizatory, żele czyszczące czy bioenzymy wspomagające autonaprawę konstrukcji.

Wstęp na konferencję i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia jest bezpłatny. Wykłady zostaną wygłoszone w języku polskim i angielskim, a dla uczestników będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne. 

Projekt InnovaConcrete jest współtworzony przez interdyscyplinarny zespół partnerów odpowiedzialnych między innymi za badania naukowe materiałów budowlanych w obszarze symulacji numerycznych i badań laboratoryjnych.  

Weryfikacja skuteczności zastosowań badanych i rozwijanych materiałów będzie się odbywać m.in. na obiektach takich jak: rzeźby Eduardo Chillida w Hiszpanii, Wieże Pamięci we Włoszech, Stacja Arseniusza Romanowicza w Warszawie oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 14:37
poniedziałek, 3.8.2020 11:07
piątek, 31.7.2020 16:15
piątek, 31.7.2020 15:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele