komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Wellbeing - nowa energia we wroclawskich biurach

środa, 28.8.2019 10:15 , komentarze: 0 , odsłony: 720
kategorie artykułu:

Coraz więcej firm z Wrocławia odczuwa potrzebę wellbeingu i zaczyna nad nim pracować. W nowoczesnych przestrzeniach biurowych, wpisujących się w ideę dobrostanu, organizowane są warsztaty, podczas których pracownicy dowiadują się, jak zarządzać swoim szczęściem i życiową energią. Kolejne spotkanie już 12 września w CitySpace.

 Wellbeing to w dosłownym tłumaczeniu dobrostan, czyli stan, w którym czujemy się dobrze. Wellbeing to dobre samopoczucie, w którym człowiek rozumie swoje potrzeby i działania, realizuje swój potencjał, buduje odporność psychiczną, odczuwa zadowolenie i radość z życia, troszczy się o zdrowie, docenia swoją wartość i jest aktywny fizycznie. 

Aby podnieść poziom wellbeingu pracowników i całych organizacji, instytucje takie jak Wellbeing Institute analizują sytuację i dostarczają rozwiązania w sześciu obszarach. Jednym z nich jest miejsce pracy. – Coraz więcej firm z Wrocławia odczuwa potrzebę wellbeingu i zaczyna nad nim pracować. Jest coraz lepiej, wellbeing we Wrocławiu się rozwija, a samo miasto na pewno można uznać za wellbeingowe – ocenia Agata Pelc, chief managing director Wellbeing Institute. 

Przedstawiciele instytutu byli niedawno we Wrocławiu, aby poprowadzić warsztaty wstępne dla firm prowadzących działalność w biurach CitySpace. - To w jakiej przestrzeni pracujemy i przebywamy na co dzień wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, zarówno na sferę emocjonalną, jak i cielesną – zapewnia Agata Pelc. Ekspertka podkreśla, że na komfort pracy wpływ ma np. kolorystyka, wyposażenie biur i przejrzystość i piękno przestrzeni. Wtedy pracownicy czują, jakby czerpali z natury.

 Przebywanie w przyjemnej i uporządkowanej przestrzeni takiej jak CitySpace pozwala skupić się i skoncentrować na pracy i obowiązkach. Takie miejsca doskonale wpisują się w ideę wellbeingu – twierdzi. Warsztaty we Wrocławiu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejne zaplanowane są na 12 września. – Pierwsze spotkanie bardzo spodobało się naszym najemcom. Na drugie zapraszamy menadżerów i pracowników także z firm spoza CitySpace. Warsztaty będą odbywać się cyklicznie. Nasze elastyczne przestrzenie biurowe dają możliwość pracy w duchu wellbeingu – przekonuje Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace.

Następne w kolejce są warsztaty z wellbeingu osobistego, które pokażą, jak zarządzać swoim szczęściem. Pracownicy dowiedzą się, jak zadbać o harmonię i równowagę. Wellbeing osobisty skupia się wokół zarządzania życiową energią – na poziomie ciała, emocji, umysłu i poczucia sensu. 

Tymczasem CitySpace koncentruje się na rozwoju swojej działalności w Polsce. Jedną z najnowszych lokalizacji jest niedawno otworzona przestrzeń w prestiżowym Aquarius Business House. To już druga we Wrocławiu, po Nobilis Business House, i siódma z kolei w kraju. Od początku wzbudziła zainteresowania m.in. dynamicznie rozwijających się międzynarodowych firm IT, które otworzyły tu pierwsze polskie oddziały. Działalność w CitySpace prowadzą firmy z różnych branż i różnej wielkości. Wszystkie doceniają komfortowe przestrzenie biurowe dedykowane pracy i koncentracji, jak mówi Agata Pelc – idealnie spełniające założenia wellbeingu.  

CitySpace to nowoczesne i w pełni umeblowane biura - prywatne przestrzenie open space i autonomiczne gabinety – do wynajęcia w dowolnych konfiguracjach i na wyłączność. To również przestrzenie współdzielone takie jak wyposażone kuchnie i recepcja. Dzięki współpracy z profesjonalistami przestrzeń jest zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami eleganckiego i minimalistycznego wystroju. Nowoczesny design sprzyja kreatywności i komfortowi pracy.

fot. CitySpace

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
wtorek, 23.6.2020 10:28
piątek, 19.6.2020 10:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele