Wewnątrz skradzionego samochodu siedzieli złodzieje. Policjanci zareagowali w porę

sobota, 2.11.2019 11:04 2483 0

Policjanci ogniwa patrolowego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, siedzących w osobowym Audi. Auto w środku nocy, stało zaparkowane w bocznej ulicy wrocławskich Bartoszowic, tuż przy nadodrzańskich terenach zielonych. Wewnątrz pojazdu znajdowali się dwaj mężczyźni, w wieku 21 i 33 lat. Policjantom powiedzieli, że czekają na lawetę, ale funkcjonariusze sprawdzili pojazd i szybko wyszło na jaw, że figuruje on jako utracony. W związku z tą informacją, mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Szybko okazało się, że samochód jest utracony z terenu powiatu głogowskiego, więc na miejsce skierowano policyjnych techników kryminalistyki, a także funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej. Mundurowi zabezpieczali m.in. ślady w pojeździe, a także wykonywali inne niezbędne czynności procesowe. Znajdujący się w samochodzie dwaj mężczyźni, zostali przebadani za zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że jeden z nich, ma go blisko 0,6 promila w wydychanym powietrzu.

Mężczyźni zostali zatrzymani jako osoby podejrzewane o przestępstwo paserstwa i resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Cała dokumentacja została przekazana do głogowskiej Policji, gdzie samochód został wcześniej skradziony i teraz miejscowi policjanci, zajmują się wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy.

Samochód odzyskany przez wrocławskich policjantów będzie zatem mógł niedługo wrócić do prawowitego właściciela.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz