komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Wielkie czyszczenie na Jagodnie

czwartek, 16.7.2020 13:14 , komentarze: 0 , odsłony: 174
kategorie artykułu:

W tym tygodniu Fortum, właściciel sieci ciepłowniczej we Wrocławiu rozpocznie płukanie nowej magistrali ciepłowniczej na osiedlu Jagodno. Jest to największa taka operacja mijającej dekady – do oczyszczenia rurociągów o łącznej długości ok. 8 km, firma użyje 1800 m3 wody sieciowej.

Płukanie sieci to sygnał, że Fortum zbliża się do końca realizacji inwestycji na osiedlu Jagodno. Proces płukania potrwa nawet 3 tygodnie. Jednak z uwagi na to, że zadanie dotyczy nowej, jeszcze nie uruchomionej magistrali ciepłowniczej, mieszkańcy nie muszą obawiać się przerw w dostawie ciepła.

– Płukanie sieci przeprowadzamy po to, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia, które mogły dostać się do niej w czasie budowy. Bez tego węzły cieplne mogłyby się po prostu zatkać, np. piachem lub substancjami pozostałymi po procesie budowy i montażu, a elementy sterowania siecią – zasuwy, zawory – ulec uszkodzeniu i przestać prawidłowo działać. – mówi Włodzimierz Popielewski, kierownik ds. inwestycji i zakupów w Fortum.

Nowa magistrala ciepłownicza na osiedlu Jagodno ma zostać uruchomiona jeszcze w sierpniu. Inwestycja wpisuje się w nadrzędny cel, jaki przyświeca Fortum we Wrocławiu, tj. zapewnienie mieszkańcom niezawodnych dostaw ciepła i dbałość o czyste powietrze. Jest to największa – w mijającej dekadzie – inwestycja sieciowa we Wrocławiu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele