komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Wielokulturowi wrocławianie na Cybulskiego

środa, 10.12.2014 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1616
kategorie artykułu:

17 grudnia odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Wielokulturowi wrocławianie". Zbiór fotografii to efekt projektu realizowanego przez Miasto Wrocław, którego celem jest przybliżenie sylwetek obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, osób reprezentujących inne kultury, a także narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry, wieku itd.

Wrocław to miejsce spotkań wielu kultur, ale czy dzięki temu stał się przestrzenią sprzyjającą dialogowi? "Wielokulturowi wrocławianie" to projekt miejski dotyczący życia osób, które z powodu różnic kulturowych mogą spotkać się z brakiem zrozumienia czy nawet wykluczeniem społecznym.

Na wystawie poznamy sylwetki dziesięciu osób. Wśród nich znaleźli się m.in.: prof. Michael Fleischer, pracujący w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Victor Campos Leal – tenor Opery Wrocławskiej pochodzenia meksykańskiego oraz Margaret Ohia – polsko-nigeryjska badaczka, która zajmuje się rasizmem w języku polskim. Czy we Wrocławiu czują się dobrze? Jak sobie radzą? Czy mogą nazwać nasze miasto swoim domem?

Projekt "Wielokulturowi wrocławianie" to także próba odpowiedzi na pytanie, jak my, wrocławianie, radzimy sobie z odmiennością. A może różnice wcale nie mają znaczenia, bo tak naprawdę wszyscy jesteśmy podobni?

Autorką fotografii jest Sylwia Paprzycka –absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kulturoznawstwo, a obecnie studentka prestiżowej uczelni czeskiej – Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie.

Termin: wernisaż odbędzie się 17 grudnia, godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 26 stycznia 2015 r.

Miejsce: Dobra Karma, ul. Cybulskiego 17

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele