komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 26 stycznia 2021

Tymoteusza, Michała

Wigilia w Czasoprzestrzeni odwołana. Ruszyła zbiórka pieniędzy na paczki

środa, 18.11.2020 09:59 , komentarze: 0 , odsłony: 600
kategorie artykułu:

Od czterech lat na terenie dawnej zajezdni Dąbie, organizowana jest we Wrocławiu Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. W ubiegłym roku przyszło na nią aż 700 osób. W tym roku plany te pokrzyżowała epidemia. Wigilii nie będzie, a wolontariusze szykują paczki żywnościowe.

Mają w ich pakowaniu doświadczenie. W marcu i w kwietniu, podczas pierwszej fali pandemii, to właśnie hale Czasoprzestrzeni posłużyły za centrum załadunkowe. Przychodzący tu wolontariusze zapakowali wówczas ponad 1000 paczek żywnościowych, przeznaczonych dla osób przebywających na kwarantannie. Przed Wigilią chcą co najmniej powtórzyć ten wynik i dostarczyć paczki osobom potrzebującym.

1000 paczek świątecznych – zrzutka

Każdy kto chciałby pomóc, może zrobić to za pośrednictwem internetowej zbiórki, dostępnej na portalu zrzutka.pl. Można także wpłacić darowiznę na Stowarzyszenie TRATWA z dopiskiem "darowizna na 1000 świątecznych paczek". (Jak dokonać darowizny – szczegóły na stronie Czasoprzestrzeni). 

 - W każdej torbie potrzebujący znajdą: ryż, cukier, mąkę, makaron, herbatę, kawę, konserwy mięsne, konserwy rybne, fasolkę, ciastka, czekoladę, pomarańcz, jabłko, ser, dżem, olej, mleko i margarynę. Ty też możesz ufundować jednej osobie taką torbę na święta! Zostań Mikołajem i wpłać na zrzutkę – apelują wolontariusze.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.1.2021 20:47
niedziela, 24.1.2021 09:32
niedziela, 24.1.2021 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki