komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Wiosenna edycja Polish Cinema for Beginners. Przyjedzie Agnieszka Holland!

poniedziałek, 16.2.2015 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1054
kategorie artykułu:

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się we kolejna edycja Polish Cinema for Beginners – cyklu spotkań z klasykami polskiej kinematografii pokazywanymi z angielskimi napisami. Sezon otworzy pokaz kultowego filmu Juliusza Machulskiego "Kingsajz".

Ociekającą humorem i erotyką komedię fantasy ukazującą w krzywym zwierciadle system komunistyczny widzowie będą mogli zobaczyć na ekranie wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty już 19 lutego. Gościem pierwszego pokazu będzie dr Artur Majer, filmoznawca i autor książki "Kino Juliusza Machulskiego". To jednak dopiero początek - w programie wiosennej edycji przeglądu pokazanych zostanie pięć filmów prezentujących różne oblicza polskiego kina.

Marzec otworzy spotkanie z jednym z najważniejszych dzieł polskiej szkoły filmowej - filmem "Popiół i diament" w reżyserii Andrzeja Wajdy. O wymykającym się prostym interpretacjom obrazie opowie widzom Dawid Junke, związany z Uniwersytetem Wrocławskim filmoznawca badający filozoficzne i społeczne oddziaływanie popkultury. Kolejnym pokazem cyklu będzie pierwsza zagraniczna produkcja i jednocześnie ogromny międzynarodowy sukces Krzysztofa Kieślowskiego - "Podwójne życie Weroniki". W kontekst nagrodzonego m.in. na festiwalu w Cannes filmu wprowadzi ks. dr Marek Lis, teolog, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i znawca kina metafizycznego.

O dramacie wojennym "W ciemności" widzowie będą mogli podyskutować z wyjątkowym gościem: o kulisach pracy nad filmem wrocławskiej publiczności publiczności opowie jego reżyserka, Agnieszka Holland. Finałem wiosennej odsłony przeglądu będzie "Do widzenia, do jutra" - kameralna opowieść Janusza Morgernsterna ze znakomitą muzyką Krzysztofa Komedy. Więcej o tym niezwykłym filmie dowiemy się od publicysty i dziennikarza filmowego Jakuba Majmurka. Spotkania poprowadzi Adam Kruk, filmoznawca i krytyk filmowy, odpowiedzialny za program przeglądu.

Czwarty sezon Polish Cinema for Beginners zainaugurowany zostanie 19 lutego w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety, w cenach 16 zł i 13 zł (ulgowe), nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie kinonh.pl. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 11:15
niedziela, 21.6.2020 10:15
środa, 17.6.2020 12:30
wtorek, 16.6.2020 13:18
poniedziałek, 15.6.2020 09:09
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele