komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Wiózł busem 13 pasażerów bez ważnego przeglądu i OC

niedziela, 17.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1526
kategorie artykułu:

Miała to być standardowa kontrola drogowa, jakie codziennie przeprowadzają policjanci z wrocławskiej drogówki. Policjanci ujawnili jednak długą listę nieprawidłowości, z których największą było przewożenie 13 pasażerów w pojeździe przeznaczonym dla 9 osób. Auto, którym jechali pracownicy jednej z firm, było też technicznie niesprawne i nie posiadało ubezpieczenia. Ponadto okazało się, że dowód rejestracyjny, został zatrzymany już wcześniej przez inny patrol. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a także nałożyli karę finansową. Kierowcy bezwzględnie zakazano również kontynuowanie dalszej jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa. Mężczyzna podczas jazdy nie włączył obowiązkowych świateł i był słabo widoczny na drodze.

Jak się wkrótce okazało, był to dopiero początek serii wykroczeń. 24-letni kierowca, obywatel Mołdawii przewoził bowiem samochodem zamiast 9, aż 13 osób. Pasażerowie byli poupychani po 5 osób, na 3-miejscowych fotelach i razem z bagażami cisnęli się w aucie. Jedne z nich, podczas otwierania drzwi wypadli na zewnątrz.

Kierowca próbował tłumaczyć, że wszyscy pracują w jednej firmie i wspólnie wracają do domu.

Stan techniczny pojazdu, którym jechało tak dużo osób, bardzo odbiegał od normy. Niesprawne oświetlenie, brak prawego lusterka, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie skorodowana karoseria - to tylko niektóre z usterek.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się ponadto, że inny patrol zatrzymał już dowód rejestracyjny, tego pojazdu. Warunkiem poruszania się było naprawienie wszystkich usterek i poddanie samochodu kontroli diagnosty, którego właściciel nie wykonał. Auto nie posiadało także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Niestety podróż w tych warunkach, niesprawnym pojazdem, mogła się zakończyć się tragicznie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz nałożyli karę finansową. Zakazana została mu również kontynuacja dalszej jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że prawo jazdy może zostać zatrzymane za pokwitowaniem, w przypadku ujawnienia przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele