komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 30 września 2020

Wery, Honoriusza

Wjechali osobówką do wykopu na Kazimierza Wielkiego. Obaj byli kompletnie pijani

wtorek, 7.1.2020 11:35 , komentarze: 1 , odsłony: 2726
kategorie artykułu:

Policjanci wczesnym rankiem zauważyli w centrum Wrocławia najpierw auto w głębokim wykopie, a później dwóch mężczyzn uciekających z miejsca zdarzenia. Policjantom powiedzieli, że uciekali, bo przestraszyli się sygnałów dźwiękowych. Mogło tak być, ponieważ obaj byli nietrzeźwi. Żaden z nich nie przyznał się do prowadzenia samochodu, więc policjanci zatrzymali obu mężczyzn do dalszych wyjaśnień.

Policjanci wczesnym rankiem otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Zamkowej. Na miejsce został wysłany patrol funkcjonariuszy wrocławskiego Wydziału Prewencji. Było kilka minut przed godz. 6:00. Funkcjonariusze zastali na miejscu taki oto widok: osobowe Volvo na podwrocławskich numerach rejestracyjnych znajdowało się do połowy w głębokim wykopie, a dwaj mężczyźni stojący obok auta zaczęli uciekać na widok policyjnego radiowozu. Mężczyźni kierowali się w stronę pl. Wolności, trafili jednak na doświadczonych mundurowych. Po chwili obaj zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Policjanci mogli zacząć ustalenia, co dokładnie zaszło na miejscu. Mężczyźni wypierali się, jakoby prowadzili samochód. Ich problem tkwił jednak w tym, że w kieszeni jednego z nich policjanci znaleźli kluczyki do auta. Szybko okazało się też, że obaj są nietrzeźwi. 18-letni mieszkaniec gminy Jordanów Śląski miał w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. Jego 19-letni towarzysz nie ustępował mu wynikiem i również był nietrzeźwy. Policjanci ujawnili przy nim portfel z dokumentami innej osoby i obecnie sprawdzają, jak wszedł w jego posiadanie.

Ponieważ żaden z mężczyzn nie chciał przyznać się do tego, który prowadził samochód, obaj zostali zatrzymani do dalszych wyjaśnień. Być może po tym gdy wytrzeźwieją, pamięć o nocnych wydarzeniach im się poprawi. Przypomnijmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

I dobrze , nie ma kar adekwatnych do takich czynow...
środa, 08.01.2020 13:19 autor: Rony
poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki